JolankaP JolankaP komentáře u knih

Královna povětří a temnoty Královna povětří a temnoty Cassandra Clare (p)

Na knížku jsem se velmi těšila, ale jakmile se mi dostala do ruky, trochu mě zklamala. Příběh dobrý, jen někdy až příliš natahovaný. Například ke konci, myslím, že by autorka mohla zkrátit dlouhé odstavce vyprávějící o pocitech postav. Chápu, že je to někdy nutné do příběhu, ale ke každé postavě mít skoro až celou kapitolu jejích pocitů je podle mě moc. Pak se v knížce ztrácí hlavní děj, a kniha je zbytečně dlouhá. Co se postav týče, někdy bych některé nejraději přetáhla něčím po hlavě. Také bych ocenila, kdyby autorka necpala každou postavu do nějakého vztahu. Připadá mi, že je tam toho už příliš.
Ale i tak jsem se do knihy začetla, a příběh byl někdy doopravdy zajímavý.

05.04.2020 4 z 5

Paní půlnoci Paní půlnoci Cassandra Clare (p)

Dobrá kniha, rychle se četla a má zajímavý příběh. Od spisovatelky jsem již nějaké její knihy četla, takže jsem se rozhodla přečíst i tuhle. Již ze začátku mě knížka zaujala a moji pozornost si udržela až do konce. Za mě 5 hvězdiček.

13.11.2019 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Druhý díl snad ještě lepší než první, zase jsem hltala knihu od začátku do konce.

13.11.2019 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

(SPOILER) Knížku jsem musela přečíst jako povinnou četbu, jinak bych ji asi zahodila po prvních pár stránkách. Je to krásně psané, má to i nějaký ten děj (i když ze začátku je to dějově poněkud mdlé), ale hlavní postava, Werther, je pro mě tak nepříjemným člověkem, že jsem se občas poněkud nutila pokračovat.
Werther je vykreslován jako někdo, kdo vše nesmírně prožívá a má citlivou duši (takto se myslím i dokonce sám nazval). Při svých cestách se zamiluje do Lotty, která miluje jiného (klasická zápletka), a nedokáže se od ní odtrhnout. Werther se ale někdy chová velice prapodivně, neustále si maluje krásnou pohádku, která je naprosto odlišná od reality. O tom, jak má Werther neustálou potřebu líbat a objímat cizí děti ani nemluvě. Ke konci textu mě až zaráží, jak daleko Werther chtěl zajít, aby mohl být s Lottou. Připadá mi, že jeho posedlost se co stránka stupňuje, až nakonec vyvrcholí jediným - smrtí.
Samotný konec knihy ve mně také vzbuzuje otázky. Opět je zde pro mne nepříjemná část o dětech a líbání mrtvého, která mohla být z textu vymazána. Nevěřím, že by nějaké dítě chtělo líbat mrtvolu muže, kterého skoro ani neznalo...
Knížku bych si znova nepřečetla, barvitý jazyk, prapodivné pasáže plné emocí a Wertherovo přemítání naprosto nade vším je pro mě na jedno přečtení dost. :)

25.09.2022 2 z 5

Zombie blondýny Zombie blondýny James Brian

Kniha dobrá, ale trochu mě zklamal konec. Přijde mi nedodělaný, jako kdyby to chtěl autor zkrátit. Ale děj zajímavý, taková jednohubka na jedno odpoledne.

06.04.2020 3 z 5

Inkoust, kov a sklo Inkoust, kov a sklo Gwendolyn Clare

Kniha mě ze začátku bavila. Bylo to něco nového a to mě zaujalo. Bohužel to celé zkazil příliš suchý průběh knihy, nepříjemná hlavní hrdinka a vcelku ploché vedlejší postavy. Elsa je arogantní a místo toho aby ocenila pomoc od jiných, neustále má řeči jak je její původní svět lepší, ... atd. Leo také neměl co se týče originality něco extra. Prostě typický love interest. S knihou jsem nakonec skončila, i když možná mi to nedá a v budoucnu si ji zkusím přečíst znovu.

31.01.2022 2 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Ach jo. Knížka by byla i dobrá, kdyby se tam neustále nevyskytovalo téma rasizmus. Nemám nic proti takovýmhle tématům, ale knížka má být hlavně o zombíkách, což moc není. Vím, že to tvořilo část hlavní zápletky, ale to neznamená, že se to tam musí pořád řešit. Konec moc rychlý a nevyjasněný. Autor se nejspíš pokouší nalákat čtenáře na další díl, ale to se mu podle mě moc nepodařilo.

05.04.2020 2 z 5

Dvanáct nocí Dvanáct nocí Andrew Zurcher

Nápad na knížku skvělý. Zpracování už podle mě moc ne. Špatně se mi četla, a někdy nebyl děj ani postavy pořádně vysvětleny. Začátek dobrý, kniha se odvíjela zajímavě, ale postupem času byl děj čím dál tím víc zamotanější. Dle mého knížka kterou jednou přečtete, ale už se k ní nevrátíte.

05.04.2020 2 z 5