JoeSurikata JoeSurikata komentáře u knih

Jmenuji se Ašer Lev Jmenuji se Ašer Lev Chaim Potok

Asi nejpůsobivější věc, co se mi od tohoto autora dostala do ruky. Citlivá introspekce s hlubokou, velmi osobní znalostí prostředí. Nádherné čtivo.

28.01.2019 5 z 5

Kočičák Kočičák Mirek Vostrý

Máte rádi mašinky a vláčky? Když si můžete vybrat mezi odpolednem v nákupním centru a odpolednem v železničním muzeu, není z vašeho pohledu co řešit? Pak jsou knížky Mirka Vostrého určeny přesně pro vás. Ale samozřejmě i pro všechny ostatní dobré prózy. Snad v každé povídce tohoto autora je nějak zakomponován svět vozidel, pohybujících se po kolejích. A lidem se v něm dějí takové věci, že budete jenom zírat ... v tom dobrém slova smyslu.

08.12.2018 4 z 5

Kostelníkova závěť Kostelníkova závěť Mirek Vostrý

Knížka je sbírkou tří delších próz povídkového typu. Zejména s druhou z nich (Stopař) jsem zase jednou zažil časovou díru: v sedm večer jsem knížku popadl a najednou bylo půl druhé ráno a já ji nemohl odložit. Prostě to nešlo. Může existovat lepší doporučení?

08.12.2018 4 z 5

Noční výpravčí Noční výpravčí Mirek Vostrý

Lze vůbec kloubit tajemno, napětí, drsné zápletky s laskavě roztomilým pohledem na svět? Mirek Vostrý dokazuje, že ano. Jeho příběhy se čtou krásně, protože jsou krásné. Všem, kdo se chtějí zasmát, zamyslet, nechat napnout a finále zažít pohlazení na duši, vřele doporučuji.

08.12.2018 5 z 5