JoeSurikata JoeSurikata komentáře u knih

Pomsta Pomsta Monika Alžběta Svobodová

Velice zdařilý románový debut. Více v krátké recenzi...

02.12.2021 5 z 5

Zapomenutá historie - Il divino Boemo Zapomenutá historie - Il divino Boemo Marietta Sergejevna Šaginjan

Rozhodně zajímavá kniha, při jejímž hodnocení je třeba přihlédnout k faktu, že byla napsána před půl stoletím. Od té doby pochopitelně vyplula na povrch spousta nových informací o Myslivečkově životě, které paní Šaginjan nemohla znát. Některé její hypotézy jsou tedy scestné, chyby se dají najít i v datech, chronologii apod. Přesto kniha přináší zajímavé pohledy na komponistovu osobnost a dobu, v níž žil a tvořil.

16.03.2021 4 z 5

Hrady, zámky a tvrze království Českého 1. Chrudimsko Hrady, zámky a tvrze království Českého 1. Chrudimsko August Sedláček

Neskutečná kniha. Nechápu, že Sedláček vůbec dokázal vytvořit ještě další spisy, protože tahle práce by jiného autora zaměstnala na celý život. Od jeho časů se sice mnohé změnilo, ale i tak je to stále nenahraditelný zdroj informací o dané tématice.

02.08.2020 5 z 5

Půjčovna andělů Půjčovna andělů Blanka Fišerová

Zvláštní kniha, působící zmateným a rozháraným dojmem. Zamrzela mě jedna věc: knihu jsem koupil v antikvariátu, evidentně nečtenou. Byla opatřena dosti důvěrným autorčiným věnováním. Adresát knihu zřejmě ani neotevřel a rovnou ji odnesl prodat ...

30.12.2019 3 z 5

Zajímavá kniha. Všichni hrdinové jsou svým způsobem švihlí, nebo lépe řečeno vymykající se normál. Pak se nabízí otázka, co je vlastně "normálu", ale to nechme stranou.

15.11.2019 4 z 5

Nejlepší sezona Nejlepší sezona David Bochníček

Velice zajímavá kniha postavená jako desetiletý seriál originálních fotbalových fejetonů s pozoruhodnými filosofickými přesahy. Vtipná, poučná, krásně se čte. Stručně jsem ji zhodnotil v přiložené recenzi.

08.11.2019 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Kultovní seriál, inspirovaný touto knihou, pro mě byl rozhodně mnohem větším zážitkem.

08.11.2019 3 z 5

Odvrácená tvář moci Odvrácená tvář moci Antonín Polách

Velice dobře napsaná a čtivá kniha, přinášející přitažlivou formou spoustu zajímavých informací, což svědčí o pečlivém studiu, byť autor není profesionální historik.

08.11.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Žádné nadšení. Věhlas této knihy je podle mě poněkud nadnesený. Těšil jsem se na ni, ale zážitek příliš neodpovídal očekávání.

13.08.2019 3 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Velmi dobrá klasika inteligentního sci-fi. Byť je rozuzlení zápletky hodně dlouho předvídatelné, přesto se mi kniha dobře četla. Z profesionálního hlediska jsem si vychutnal zejm. líčení poměrů v americkém ústavu pro mentálně retardované osoby a porovnal si to s tím, v čem žiju já (jako zaměstnanec, pochopitelně :)

14.07.2019 4 z 5

Milovat se Milovat se Marika Korcová

Znamenitá milostná lyrika, postavená na autorčině až neuvěřitelné jazykové hravosti. Více v mé recenzi ...

04.06.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Tak jsem konečně vyplnil mezeru ve vzdělání a přečetl tuhle kultovní klasiku svého žánru. Smutná kniha, které není zdaleka jen o ošidnosti umělého zvyšování inteligence. Možná jí víc slušel původní formát krátké povídky, ale i tak nelituju času věnovaného četbě ...

10.04.2019 4 z 5

Chopinův rukopis Chopinův rukopis Jeffery Deaver

Působilo to na mě poněkud zmateně. Velká bublina a nic. Jo, holt 15 autorů je na jeden román asi moc :)

22.03.2019 3 z 5

Zasuté zahrady Zasuté zahrady Ivan Wernisch

Bytelná poezie jednoho z nejoriginálnějších básníků, co znám. Miluju songy Mikuláše Chadimy otextované právě Wernischem, ať už ještě z doby Extempore, nebo pak MCH Bandu.

22.03.2019 5 z 5

Mé dětství v socialismu Mé dětství v socialismu kolektiv autorů

Knížku jsem dostal jako dárek od kolegů a omlouvám se jim i kolektivu autorů - nebyl jsem schopen ji dočíst. Sám jsem totiž prožil dětství v období tuhé normalizace, a tak ve mě příběhy pisatelů vyvolávaly vzpomínky, které tímto způsobem jitřit nechci ...

18.03.2019 3 z 5

Murphyho zákon Murphyho zákon Arthur Bloch

Já nevím, ale mě to dost zklamalo ...

18.03.2019 2 z 5

Vedlejší nebe Vedlejší nebe Ivan Kraus

Jeden ze slabších kousků Ivana Krause, co jsem četl. Hlavní hrdina mi stránku od stránky víc a víc lezl na nervy.

18.03.2019 3 z 5

Kavárna u tří otázek Kavárna u tří otázek John P. Strelecky

Rádoby duchaplná knížečka. Očekávaná myšlenková hloubka je však nakonec placatá jako lívanec. Nuda, nuda, nuda ...

18.03.2019 2 z 5

Víno jako lék Víno jako lék Roger Corder

Nesmírně inspirativní kniha. Další střípek do mozaiky výzkumů, potvrzujících okřídlenou větu Horáce Badmana: alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoli množství.

18.03.2019 4 z 5

Pivní bible Pivní bible Brian Kunath

Pro znalce piva to není dost odborné, ale pro labužnické milovníky piva ano :)

18.03.2019 4 z 5