Jitule Š. Jitule Š. komentáře u knih

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kvůli jedné pointě je zbytečné psát celou knížku. Rádoby filozofické a hluboké myšlenky nudí. Kam se hrabe na O. Wilde!

26.04.2011 3 z 5

Kapesní povídky jsou bezva. Hezká je Pád rodu Votických. Mně osobně se nejvíc líbily takové ty duchovní na konci prvního dílu a na začátku druhého - byly filozofické, ale žádná křeč. Občas mi Čapek přijde vyumělkovaný, jako kdyby nad každou větou dlouho přemýšlel, ale u Kapesních povídek tomu tak nebylo. Vtiúná je knížka Marsyas čili na okraji literatury - tam se s ničím nepáře, je vtipný, ironický a má pravdu:-))) Taky mám ráda R.U.R. Sice drama, ale čte se jedním dechem

Všecky krásy světa Všecky krásy světa Jaroslav Seifert

Mnohem lepší je Píseň o Viktorce i profláklá Maminka. Nejlepší je ale Býti básníkem - osobní, tajuúplná, dojemná sbírka. Nejvíc autentická. Aůe radši mám Nezvala - ten dokáže napsat všechno a bez ohledu na režim se mu to rýmuje a připomíná to umění:-)))

Haló, paní Láryfáry Haló, paní Láryfáry Betty MacDonald

O autorce bájily moje dvě učitelky na gymplu. Snažila jsem se číst Vejce a já, ale třeskutě vtipné mi to teda nepřipadalo. Autorka se snaží být vtipná, ale ta snaha je vidět na kilometry daleko. No, ale někomu se to může líbit, je to otázka vkusu. Její příběhy jsou milé, neškodné, nikoho neuráží, vyvolávají dobrou náladu. Aůe moje krevní skupina to není a nebude. Sorry

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Nudné. Dost lidí - kluků - o tom bájilo, jak je to skvělé. Mně to teda skvělé nepřišlo. Nuda k uzívání, špatná styl a pořád se nějak nic nedělo. Čekala jsem, kdy se to začne hýbat, ale nezačalo. Film jsem neviděla a ani na něj nemám chuť. Divím se, že tahle knížka je v povinné četbě. O válce píšou jiní a o hodně lépe!

26.04.2011 3 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

No, nejsou to klasické detektivky. Nevím, jestli jsem je všechny pochopila správně:-))) Ale snad jo. Styl je perfektní

31.03.2011