JitkaBrab JitkaBrab komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Úžasná kniha, moc hezky se četla, hrdinky jsem si absolutně zamilovala, na konci, když se Aibileen loučila, ukápla mi nejedna slza...nechci víc přibližovat děj....absurdní na celém příběhu a celkové situaci té doby bylo, že "bílé" ženy nenáviděly černošky, ale paradoxně si je velmi připouštěly do svého života, tj. nechaly je vstoupit do svého soukromí (jako hospodyním) a svěřovaly jim to nejcennější - své děti - aby je tyto "hrozné" černošky vychovávaly....blázinec. Doporučuji k přečtení, ideální kniha i jako dárek k Vánocům.

30.11.2014

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knížku jsem dostala k Vánocům a docela mi dala zabrat. Nemohla jsem se začíst, postupně vyskakovaly další a další postavy a já se v nich nějak ztrácela. Asi tak v polovině se děj trochu urovnal a já si ho užívala, ale během soudního líčení už jsem se ve vzájemných vztazích, intrikách a taktikách jednotlivých osob ztratila úplně. Asi jsem nebyla schopná pořádně se začíst a soustředit se. Kdyby to nebyl dárek, možná bych knížku odložila, přestože to běžně nedělám. Teď mám dobrý pocit, že jsem vydržela. A knížka fyzicky je nádherná, mít celou sérii v knihovně je skvost. Ještě tam na mne čeká Chlapec, který rozdával sny, ale musím si od pana autora na chvíli odpočinout, abych se na něj zase naladila.

21.03.2022

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Včera jsem dočetla, málem s infarktem...neuvěřitelně silný příběh, vysedávala bych u knihy klidně do rána, ale pud sebezáchovy mi vždy okolo půlnoci velel přestat, abych byla druhý den aspoň trochu fit. Občas se mi o Taťáně a Alexandrovi zdá, což se mi stává u knih, které mne opravdu chytnou za srdce. Oddychovou pasáž v Lazarovu uprostřed knihy jsem uvítala (i když do detailu popsaného sexu bylo možná až moc), abych rozdýchala ten všudypřítomný hladomor, mráz, bombardování a umírání....to jsem ale netušila, že pokračování příběhu a hlavně konec bude ještě větší psycho.
Dokonce jsem ještě ten večer sáhla po druhém dílu, který hltám teď...prostě příběh naprosto ochromil můj život a každou volnou chvilku jen čtu a čtu...kdy mám ale vyžehlit tu horu prádla, kterou dělám, že nevidím??? :-)

16.02.2014

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Originální námět a úžasné prostředí, kniha je velmi čtivá. Motiv jednoho příběhu viděného ze dvou různých úhlů se mi moc líbil. Bohužel však postupem začala být zápletka až příliš zapletená a převysvětlovaná, až jsem se v konečném rozuzlení úplně ztratila...Kdo je kdo? Kdo byl nakonec s kým "spřažen"? Jaká intrika byla proti komu? ...Nevím, možná je to můj problém, že jsem nepochopila, ale nakonec mě kniha kvůli tomu zklamala.

14.01.2014 3 z 5

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné Katherine Pancol

Tento poslední díl se mi zdál velmi rozvláčný, zbytečně přeplněný dalšími a dalšími novými postavami, někdy jsem měla pocit, že výše autorčina honoráře za knihu závisí na počtu stránek, proto děj násilně protahuje a protahuje....nicméně i přesto se mi od hrdinů celé trilogie odcházelo těžko. Něco ale bylo přitažené za vlasy - např. veřejnosti utajovaný vnuk britské královny Gary - nevím, byl to sympaťák a jeho "modrá krev" mi přišla zbytečná. Nejvíc mě ovšem nebavily nadpřirozené schopnosti kojence Juniora, který uměl číst v hlavě, komu si usmyslel, a to i přes fotku, mluvil jako Einstein a celkově na mě působil spíš jako mutant, než hrdina realistického románu z dnešní doby. A zjištění, že na jeho ultrageniálních schopnostech je postavené celé finále trilogie, mě dost zklamalo. Jinak ale moc doporučuji k přečtení.

14.01.2014 4 z 5