jindrich7442 jindrich7442 komentáře u knih

Dračí hlava Dračí hlava Robert Low

Hodnocení za celou sérii:
Jednoduchý a čtiví způsob s jakým autor svůj příběh píše přiláká i nenáročné čtenáře a pro náročnější vytvoří skvělé okamžiky k odpočinku. Jednoduché přiblížení života Vikingských válečníků, které nabízí autorovi možnost "se vyřádit" v nejrůznějších zákoutích tehdejšího známého světa. Jedinou výtkou by z mého hlediska mohlo být jen - poněkud přitažené za vlasy - propojení "okultismu a čarodějnictví". K uspokojení těchto znalostí doporučuji mnohem realističtější a detajlnější příběh Thorgilse ze série Vikingové autora Tima Severina. V tomto však nehledejte neutichající napětí z bojů, řinčení mečů a seker o štíty nepřátel.

06.05.2015 4 z 5

Bílý havran Bílý havran Robert Low

06.05.2015 4 z 5

Vlčí moře Vlčí moře Robert Low

06.05.2015 4 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Králův muž Králův muž Tim Severin

Hodnotím za celou sérii - všech tří dílů:
Vzhledem k tomu, že mě vždy více zaujali "akčnější" příběhy, jsem byl z počátku poněkud zklamán z koupě této série. Po přečtení prvních kapitol jsem však musel vše přehodnotit. Hrdina knihy Thorgils není namakaný frajer, který každému s přehledem rozbije hubu, není to ani žádný zbohatlík, jak tomu bývá, nýbrž chudák bez rodiny, který když mu zachrastí nějaké stříbrňáky v kapse ihned po tlamě dostane a opět o vše přichází. Thorgils zkrátka oplývá neuvěřitelným množstvím štěstěny a jak by asi sám řekl: "Stojí při něm bohové". Ač jsem četl nespokojenost s příliš podrobnými popisy, tak za mě je hodnotím velmi pozitivně. Nelze sice ve všech případech a se 100% jistotou říci, že život takto plynul, ale popisované situace nutí čtenáře k zamyšlení o tehdejší době. Velkou měrou také oceňuji pestrost popisovaných národů, kmenů a především jejich zvyků, tradic a náboženství. Závěrem bych shrnul 4/5, neboť jsem již četl knihy, jejichž příběh mě do svého děje vtáhl rychleji a o něco snáz.

06.05.2015 5 z 5

Zlověstné proroctví Zlověstné proroctví Tim Severin