Jiitush Jiitush komentáře u knih

Agnes Greyová Agnes Greyová Anne Brontë

Román je čtivý, rychle jsem se začetla. Taky se mi líbí, že Anne se nezatěžuje zbytečným dlouhým popisem. Za zvláštní považuji to, že mi mnohem zajímavější přišel příběh vedlejší hrdinky slečny Murrayové, svěřenkyně Agnes, než příběh samotné hlavní hrdinky, který mi místy přišel až příliš sentimentální.

19.06.2012 4 z 5

Svět normálních kluků Svět normálních kluků K. M. Soehnlein

Ta kniha není špatná, jen mi přijde, že mi ten příběh nic nedal. Příběh mi taky přišel zbytečně zdlouhavý, bez nějaké větší závěrečné pointy. Nevím, asi jsem náročná, nebo jsem ji jen špatně pochopila, ale po téhle knize už v budoucnu rozhodně nesáhnu.

27.03.2012 3 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Nevím proč, ale zkrátka jsem nedokázala s Annou soucítit. Asi jsem se dost dobře nedokázala vžít do její role, přece jen dnes se ženy rozvádí úplně normálně a proto jaksi nedokážu pochopit, proč se prostě nemohla rozvést.
Více než příběh Anny mě zaujal mnohem milejší příběh Kitty a Levina. Levinovy názory i povaha se mi velmi líbila a dost jsem těm dvěma fandila, aby spolu skončili :)

27.01.2012 3 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Je to příjemná oddychovka, při níž budete nostalgicky vzpomínat na všechny letní radovánky, teplé noci, příjemné letní deštíčky, zkrátka všechna dobrodružství, která k prázdninám patří. Lovestory mi přijde až moc přitažená za vlasy, opravdu nevěřím, že by se vysoškolák (a ještě k tomu děvkař!) zamiloval a změnil kvůli patnáctileté dívence ... Víc než lovestory mě zaujal přerod hlavní hrdinky v dospělejší a vyzrálejší.

17.01.2012 3 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Knihu jsem ani nedočetla a odložila ji.

14.01.2012 2 z 5

Plešatá zpěvačka / Židle Plešatá zpěvačka / Židle Eugène Ionesco

Tahle hra mě bude mít vždy spoustu odpůrců, ale i spoustu fanoušků. Já patřím jednoznačně do druhé skupiny, kniha mě okamžitě nadchla a rozhodně se k ní ještě někdy vrátím!

14.01.2012 5 z 5

Názory na vraždu Názory na vraždu Michal Viewegh

Zrovna tuhle knihu máme v povinné četbě a já moc dobře nechápu, proč zrovna tuhle. Není špatná, ale je to Vieweghova prvotina, napsal mnohem lepší knihy, které by v povinné četbě měly být spíše (např. Báječná léta pod psa).

14.01.2012 2 z 5