jednaMagdalena jednaMagdalena komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemůžu jinak, než dát pět z pěti a čestné místo v mojí knihovně.
Příběh se čte opravdu skvěle a donutí vás přemýšlet, jak byste se v takové postapokalypse zachovali vy sami. Donutí vás uvědomit si, jak důležitá vůbec společnost je. A trošku vás i donutí uvěřit, že někteří lidé se prostě nezmění.
John Wyndham, stejně jako trifid svým žahadlem, zasahuje přesně tam, kam chce a to je přímo do srdce. Alespoň do mého se trefil.

29.12.2016 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

To bylo tak pěkné! Když to čtete skoro si neuvědomíte, že to bylo napsané před půl stoletím!
Některé kapitoly mi přišly moc technicky zaměřené, což právě asi docení lidé, kteří se v tom vyznají, což já bohužel nejsem a uvítala bych spíš víc náhledů do hrdiny, ale každý to má rád prostě jinak. S autorem ani nemusíte souhlasit ohledně jeho názoru na evoluci stejně jako já, ale když vás vezme v ten krásný vesmírný svět, tak mu to odpustíte.
Prostě pěkné scifi. Tečka

17.01.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Ke knize mě přivedl film, který se mi dost líbil. Celkem mě zajímal ten svět a chtěla jsem o něm zjistit víc. Ze začátku mě nadchlo, že je příběh v knize dost odlišný od scénáře a můžu si tak užívat dva různé příběhy ze stejného světa. Po přečtení se mi už nelíbí film, kde kvůli akčnosti vměstnali příběh, který trvá pár let snad jen do 2 dnů. Ale hodnotím knihu, která byla příjemná k počtení, ale někdy, alespoň pro mě, jelikož nerozumím všemu okolo IT, španělskou vesnicí, kterou jsem nemohla docenit. Víc něž celý ten příběh, který mi na konci přišel hrozně utnutý, mi přišel o dost zajímavější popis světa, ve kterém se odehrává.
Pro milovníky osmdesátek a geek kultury je to asi povinná četba, ale pro ostatní jako já je to jen o novém pohledu na možnou budoucnost lidstva.

17.01.2019 3 z 5