Jeár13 Jeár13 komentáře u knih

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Opět mám trochu problémy u této autorky s navazujícími díly. Kniha zábavná, ale dost průhledná, jednoduchá zápletka, snaha o dramatickou zápletku, která byla dost předvídatelná, knihu bych podruhé nečetla. Některé pasáže pobavili, ale najdou se lepší knihy.

15.06.2020 2 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Zprvu mě kniha štvala tím jak mi strašně připomínala film Bez kalhot. Jaký je příběh předvídatelný a jak kombinací dle mého názoru tří filmů co znám a pár úprav vznikla tato kniha. Přesto je ale kniha napsáno takovým způsobem že mě příběh baví a přečetla jsem jí téměř jedním dechem. Jen škoda těch pasáží, které prozradí nebo napoví budoucí děj, že je konec hodně jednoduchý a poměrně odflaknutý a že Chris ve skutečnosti podle mě je vážně nereálný chlap. Hodně jsem se u knihy ale nasmála, fantazii podpořila skvěle a i přes zápory ji hodnotím výš. Budiž odpuštěny za skvělý styl psaní.

17.05.2020 4 z 5

Balady o koních a romance o holkách Balady o koních a romance o holkách Ludvík Hess

Kniha mě rozhodně nenadchla, vyhozené peníze určitě nedoporučuji. Očekával jsem od knihy mnohem víc, kniha je spíš jakýmsi životopisem z jednoho statku. Nedá se říct že by kniha obsahovala něco zajímavého.

01.05.2020 odpad!

Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Tělo jako posilovna pro ženy - cvičení vahou vlastního těla Mark Lauren

Kniha je plná dobrých tipů, rad a cviků. Určitě skvělá kniha pro inspiraci co se tréninku týče, ale nechápu proč autor odrazuje od běhu a některé kapitoly obsahují text, který by se dal zkrátit do pár vět. Člověk si najde v knize své, získá znalosti ale má i své nedostatky. Dá se z ní čerpat, na knize je vidět že jí psal "američan", mají trochu jiný styl a mentalitu cvičení. Pro mě, jako běžce je nutné si navrhovaný trénink upravit.

27.04.2020 3 z 5

Pride and prejudice / Pýcha a předsudek Pride and prejudice / Pýcha a předsudek neznámý - neuveden

Skvělý příběh pro začínající angličtináře.

Spartan ve formě Spartan ve formě Joe De Sena

Skvělá kniha, spoustu rad, inspirací a zajímavé tréninkové plány. Tréninkový plán je dost drsný, člověk podle mě dokáže závod zvládnout i bez tohoto plánu, jelikož je hodně náročný. Člověk si ale může vzít spoustu informací, tipů a inspirací jak se připravit. Pro mě by tento plán znamenal vynechání současných tréninků a skupinových lekcí, proto beru tuto knihu spíše jako inspiraci a oživení mých stávajících tréninků.

Spartan Spartan Jeff O'Connell

Perfektní kniha pro každého závodníka Spartan race (i jiných závodů). Člověk se dozvídá o vzniku závodu, jeho historii a s odstupem času bohužel už lituje, že některé pasáže už nejsou pravdivé a samotný závod už se od původních záměrů díky komerci trochu odklonil a jde trochu jiným směrem než popisuje kniha. Každopádně kniha je skvěle napsaná, jsou zde pasáže, které dokážou člověka "nakopnout a odhodlat" něco se sebou dělat a nezůstat na gauči nebo ustrnout na jednom bodě.

Muž, který naslouchá koním Muž, který naslouchá koním Monty Roberts

Zajímavá kniha, já jí však nikdy nedočetla, ve své době to byla bible pro všechny koňáky, dnes už je ale Monty Roberts zdaleka překonán v přístupu ke koním a jsou autoři a lidi, kteří vytáhli laťku mnohem výš.

25.04.2020 3 z 5

O koních a lidech - Muž, který naslouchá koním a mluví s lidmi O koních a lidech - Muž, který naslouchá koním a mluví s lidmi Monty Roberts

Skvělá kniha, ve své době to byla bible pro všechny koňáky, dnes už je ale Monty Roberts zdaleka překonán v přístupu ke koním a jsou autoři a lidi, kteří vytáhli laťku mnohem výš.

Obrazová encyklopedie koní Obrazová encyklopedie koní Elwyn Hartley Edwards

Skvělá kniha, kniha mého dětství. Pro každého milovníka koní skvělé čtení.

Koně Koně Gabrielle Boiselle

Pro milovníka nebo fotografa koní úžasná publikace. Kvalitní a nádherné dechberoucí fotografie. Ráda se k této knize vracím a listuji si v ní a jako fotograf čerpám inspiraci.

Palivo pre telo Palivo pre telo Mark Lauren

Jak již bylo řečeno.. skvělá kniha, spoustu skvělých rad, ale jsou zde protiřečení, v knize rozlišuje dávky pro ženy a muže ale následně v receptech to nezohledňuje, kdo si nedá pozor, tak má jinou než doporučenou dávku. Zarazilo mě absolutní vyřazování mléčných produktů. Člověk musí brát v potaz, že tu knihu psal člověk žijící v Americe, která se v tom odráží, taky se člověk nedočte o potravinách pěstovaných u nás a mohl by je tak zbytečně vynechat. Když si toto ale člověk pohlídá, tak kniha obsahuje spoustu skvělých tipů a rad. Má své nedostatky ale jinak ji určitě doporučuji.

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Příběh o jedné vlčí nezbednici. Kniha plná nádherných fotografií a informací o vlcích a jejich chování. Doporučuji.