janulle92 janulle92 komentáře u knih

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Kniha, a další takové dokumenty se nesmí zapomenout. Ze začátku se mi kniha četla pomaleji, ale celkově špatně(ne z toho, že by byla špatně napsaná). Síla fotografa, kterou do práce dával, mě ale hnala dopředu. Popisy fotografií jsem si dokázala představit. Čekala jsem více a brutalnějších popisů o pokusech na lidech, ale není to tak hrozné, určitě bych knihu popadla znova do ruky, ale až po nějakém čase.

02.01.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

(SPOILER) Kniha mi dala velmi zabrat. Podle recenzí a hodnocení jsem čekala něco víc. Začátek celkem nudný, nechtělo se mi do toho vůbec, protože v tom nebylo nic co by mě překvapilo. Pomalu jsem se rozjela a teda mám smíšený pocity. Někdy s Coriolanem sympatizuji, soucitim a někdy naopak mě štve. Mezi ním a Lucy Gray mi chybí ta chemie, emoční stránka, v některých částech jsem nedokázala věřit, že by měl být Snow zamilovaný. Postavy mě celkem v tomhle Prequelu štvaly, ale to neznamená, že je kniha špatná. Vybudování světa HG je skvělý, jak se autorka drží věcí, které byly jmenovany v původní sérii HG, např. reprodrozdi, i narážky, které mi připomínaly Katniss. Čast, kdy byla Lucy Gray v aréně, byla pro mě asi nejnudnější. Kdyby byla z pohledu Lucy, a zaměřovalo by se to na její činnost v tu dobu, bavilo by mě to určitě jako u Katniss. Po konci arény to byla taky nuda. Když byl Coriolanus ve 12. kraji, bavilo mě to nejvíc. Jak ale přišly určité vraždy, tak jsem chtěla se čtením skončit. Nedivím se Lucy Gray, že radši asi zdrhla. Písně a básně dokázaly zachovat jistou úroveň, a ráda jsem je četla víckrát. Není to ale tak špatný, takových 3,5*

19.11.2022 4 z 5