Janičta Janičta komentáře u knih

Nahá Nahá Raine Miller

Na oddech příjemné čtení.
Ale mě tam toho spousta chyběla. Postavy nejsou moc popsány, ani vzhledově (Ethan málo a Brynne vůbec) a ani charakterově. Děj je hodně strohý a dost rychlý. Nic moc se tam neděje (samozřejmě kromě spousty sexu, ale bez toho by to nebyl erotický román) a když se něco začne dít, je to na konci knihy. Podle mě by tam mělo být víc dějové "omáčky". Další díl by snad mohl být lepší, vzhledem k tomu, že bych se snad mohla o hlavních postavách dozvědět víc, než to že spolu mají skvělý sex, což mi bohužel nestačilo...

25.06.2013 1 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

2,5 hvězdičky (zaokrouhleno na 3)
Líbí se mi, že i druhý díl je stejně čtivý jako první. I když ten se mi líbil víc. V tomto díle mi hlavní hrdinka lezla většinu knihy krkem, ale další postavy to tak nějak vyvážily. Zvraty, nové objevy, napětí, akce (v tomto pořadí) v knize nechybí, čehož jsem se po prvním díle trochu obávala. Na tomto díle je patrné, že se ten pravý děj teprve rozvíjí a autorka nás na to pomalu připravuje.
Jinak je to pro mě kniha spíš na oddech, protože při troše přemýšlení se dá uhodnout co se bude dít dál. Proto doufám, že v dalších dílech budou zvraty stejně časté, jako tomu bylo doposud :-)

09.06.2013 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Dám radu těm kdo se chystají knihu číst, ale váhají - nenechte se odradit tím začátkem, postupně to bude jenom lepší :-)
Začátek knihy se mi nelíbil, je takový jednoduchý, vše se děje snadno a bez vážnějších zádrhelů - je to takové až povrchní. Ve zbytku knihy se ukáže že některé věci se děli tak snadno z nějakého důvodu a to ten první dojem hodně vylepší.
V druhé části knihy už se to mele a ději nechybí spád a napětí. Celkově je kniha hodně čtivá a nenáročná. Skvěle jsem si u ní odpočinula. Těším se až začnu s dalším dílem.

07.06.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Asi jako většina jsem od knihy čekala víc. Nakonec jedna hvezda - za čtivost a vykreslení postav (především pana Greye). Minusy bych dala natahovanému ději... Jak dlouho se příběh odehrává? Asi měsíc? A je to na 600 stránek a většinu z nich zabírají stále se opakující scénáře a někdy zdlouhavé popisy erotických scén. Pro mě je to a vcelku normální love story, jen k tomu přidaly nějaké ty BDSM pomůcky. Z čeho byli všichni tak překvapeni když tahle kniha vyšla?Neláká mě koupě této knihy, když si jí klidně mohu půjčit v knihovně.

01.06.2013 1 z 5

Hněv Hněv J. R. Ward (p)

Kniha se mi líbila. Byť mě ničím tak úplně nepřekvapila. Už jsem si zvykla, že dějová linka je v podstatě stejná, jen se změní pár drobností okolo.
Postavy jsou zajímavé a každým dílem se vyvíjejí. Autorka "hází svým čtenářům kost" v podobě náznaků do budoucna.

PS:Také slíbila, že se její dvě série (Padlí andělé a Bratrstvo černé dýky) vzájemně protnou a já jsem zvědavá kdy a za jakých okolností to bude.

25.05.2013 4 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Nadšená z obálky a z pozitivních ohlasů na knihu, jsem se pustila do čtení... A tato kniha mě nijak moc nenadchla, skutečně. Většina děje pro mě byla velmi předvídatelná a snad nikdy jsem se s odhadem vývoje nesekla. Některé postavy mi lezly na nervy kdykoli se objevily. Po knihách o Mercy Thompson mi asi autorčin styl nesednul nebo jsem se s knihou setkala ve špatné době....? Nevím. Ale jedno vím jistě: na další díl se v dohledné době rozhodně nechystám.

22.05.2013 1 z 5