JaneDoe JaneDoe komentáře u knih

Velký ráj Velký ráj Massimo Cianetti

Tahle knížka je určitě zvláštní a zajimavá nejenom pohledem do mysli loveného zvířete. Měla jsem ji přečtenou za chvilku.

19.11.2018 3 z 5

Blbej fór Blbej fór Lenka Lanczová

Moje nejoblíbenější knížka od Lenky Lanczové! Jako holka jsem jí četla několikrát. Nejspíš se k ní vrátím. :)

19.11.2018 4 z 5

Satanská Bible Satanská Bible Anton Szandor LaVey (p)

On ten název Satanská Bible lidi dost odrazuje... Já se satanistkou nestanu, ten egocentrismus, který tu LaVey hlásá je mi cizí, ale s mnoha jinými názory naprosto souhlasím. Co jsem si jako hlavní z knihy odnesla je, že Satanismus je zejména o odmítnutí jakékoliv církve. Tedy ve smyslu instituce, která svazuje. Ono žádné náboženství na světě není vyloženě špatné, pokud se ho nechytí spolčení, které chce lidi nějak ovládat... Nabízí spoustu otázek a témat k zamyšlení. Proč je v žebříku nejhůře hodnocených nechápu, asi potřebujeme tu povýšenou trestající ruku nad sebou... Lidem se asi nechce myslet nebo co?! :D Já to vnímám jako filozofickou knihu.

18.11.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Musím říct, že jsem znala Kubrickův film zpaměti dřív, než jsem začala vůbec číst knihu... Takže pocity trochu rozporuplné. Copak z knížky jsem byla nadšená, ale už pro mě prostě nebyla zdaleka tak děsivá, jak to o ní člověk často slýchával. Prostě jsem ji nemusela schovávat do mrazáku. :D Což mě trochu zklamalo... Ale... ALE hodně je toho jinak, takže rozhodně stojí za to si ji přečíst. A díky tomu chápu Stephena Kinga - tedy to, proč se mu Kubrickovo zpracování nelíbilo. Na film jsem názor nezměnila, naopak bych byla ráda, kdyby filmakeři postupovali tímto způsobem. Přece - když se kniha převede přesně, tak už nikomu nebude stát za to ji číst!? King je sám proti sobě. :) Pro mě největší překvapení stromová zvířata. Asi i díky tomu, že je Kubrick vynechal. Je tam samozřejmě i víc "drobností". A kupodivu jsem neměla před očima Jacka Nicholsona, což ostatně taky hovoří v Kingův prospěch. :)

18.11.2018

Američtí a angličtí kokršpanělé Američtí a angličtí kokršpanělé Frank Kane

Tohle byla asi první monografie o kokršpanělech, která u nás vyšla. Nic jiného jsem prostě tenkrát nesehnala... :) Samozřejmě jsem ji musela mít, i když pejsek ještě nebyl. Ale poté kokříci byli hned dva, tak jsem aspoň byla připravená. :D V knize najdete všechny potřebné informace, jak těmhle paličatcům věnovat náležitou péči.

17.11.2018 5 z 5

Lexikon snů Lexikon snů Tom Chetwynd

Za mě poněkud podivný snář... :) Co jsem potřebovala, jsem nikdy nenašla, tato kniha je tedy vhodná spíš jako studijní materiál, než příručka jako taková.

17.11.2018 1 z 5

Záhady sedmi moří Záhady sedmi moří Bianca Pitzorno

Tuhle knížku jsem četla několikrát, jedna z oblíbených mého dětství. Pokaždé mě neuvěřitelně bavilo rozplétat příběhy. :)

16.11.2018 5 z 5

Led Zeppelin: Příběh skupiny a její hudby  1968-1980 Led Zeppelin: Příběh skupiny a její hudby 1968-1980 Keith Shadwick

Hodlám se ke knize vracet s tím, jak si budu doplňovat LP sbírku, protože číst rozbory jednotlivých písní bez pořádného poslechu mi přijde jako zhovadilost. A podrobných rozborů je tam více než mnoho. Pro laika to tedy místy není moc záživné čtení. :)
Nicméně je to zajímavý pohled do práce čtyř perfekcionistů. Pár informací je buď nepřesných, či nevím, v jiných zdrojích byly podány jinak, takže těžko říct. Např. píseň D'yer Mak'er byla podle Colea Bonzova oblíbená, podle Shadwicka si s ní neví rady a do bubnů buší, jak ho napadne. (?!) Příběhy o Led Zeppelin už asi žijí vlastním životem. :) Zároveň bych autorovi vyčetla někdy dost degradující hodnocení. Ano... Já vím. Jsem fanoušek, ale on občas působí, jako by psal o kapele, kterou snad ani nemá rád... Hudba není sport, a takto se přece hodnotit nedá. Nicméně se Shadwick věnuje hlavně hudební stránce kapely a ne tolik jejím výstřelkům (i když je neopomene), což oceňuji.

27.08.2018 3 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Moje nejoblíbenější knížka! Četla jsem už jako dítě, pravda, tenkrát mě zas tak moc nebrala, ale čím jsem starší, tím víc ji oceňuji. :) A pořád se k ní vracím. Do seriálu se jim povedlo převést tu krásnou atmosféru, kterou kniha má, ale spousta skopičin je tam jinak anebo tam nejsou anebo jsou místo nich jiné a to prostě není ono. :)

09.08.2018 5 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Richard Cole

Za mě velmi zajímavý pohled do zákulisí, ale jestli je to všechno pravda, tak mě to upřímně děsí... Beru ji i jako studii toho, co s lidmi můžou udělat peníze a sláva - tedy hodně peněz a hodně slávy.
Nicméně si myslím, že pánům z Led Zeppelin karma zafungovala a v tomhle případě opravdu není co závidět. Svoje prohřešky si vyžrali do dna. A stejně tak Richard Cole, který nám předal velmi čtivou a pozoruhodnou směsku příběhů. Jak si to ale sakra všechno může pamatovat?!

09.08.2018 5 z 5