JanaZ71 JanaZ71 komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Za mě bohužel docela zklamání. Možná jsem měla moc velká očekávání, protože první dva díly byly prostě skvělé. Moc se mi líbí komentář tatjana1737. Myslím, že je v něm vše podstatné. Příští knihu si určitě přečtu, ale uvítala bych, kdyby se zápletka začala rozplétat a ne dál zamotávat. Ty číselné kombinace a geografické vztahy mezi městy jsou tak složité, že obdivuji každého, kdo se v nich vyzná - pokud tedy vůbec někdo - já určitě ne. Doufám, že alespoň paní autorce je to jasné :-). Každopádně jí přeju lehkou ruku a na další díl se těším. Mapka pro čtenáře s nižší představivostí by mohla vyjít klidně i dřív.

13.05.2021

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Tak nevím, nevzpomínám si, že by s námi autorka někdy jela auten kamkoli, nebo seděla na rodinném srazu, ale asi ano, protože jinak si neumím představit, jak je možné, že jsem měla pocit, že každý druhý dialog už jsem někdy prožila, že tohle už jsem taky cítila... prostě skvělý a autentický zápis dobrých úmyslů, různorodých pocitů, vzájemného nepochpení... Po přečtení jsem si řekla, že příště na setkání se svými blízkými budu pozitivnější a zkusím je víc chápat. Výborná kniha, ačkoli jsem od paní Soukupová přečetla snad všechno, tahle kniha je mi asi nejbližší.

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Stejně jako postava v knize - přála jsem si sice vědět, jak to dopadne, ale zároveň se děsila toho, že už zbývá jen pár stran a bude konec!!! Nádherná kniha!

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Poslouchala jsme jako audioknihu. Byl to fascinující zážitek. Dolores je prostě originál. Těšila jsem se na každou další větu. Není to myslím typický King, žádná duchřina, ale "jen" fascinující příběh.

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Nápad napsat stejný příběh jednou pro dospělé (Nejlepší pro všechny) a jednou pro děti (Kdo chce zabít Snížka) mě nadchnul. Četli jsme společně s 11 letým synem a oběma se nám moc líbilo. Pak jsme spolu napsali čtenářský deník do školy - já i on každý to svoje a i to bylo fajn. Líbilo se mi, že přestože je kniha napsaná stylem lehce zvládnutelným pro malé děti, není prvoplánově jen dětská a není v ní všechno růžové a pozitivní a poskytla nám spostu témat k diskuzi. Na rozdíl od jiných čtenářů si myslím, že by se měla stát součástí školních knihoven, a že by rodiče neměli promarnit příležitost si ji s dětmi včetně její verze pro dospělé přečíst.