Jana_Z Jana_Z komentáře u knih

Zelená kobyla Zelená kobyla Marcel Aymé

Souhlasím s Livií, občas jsem se smála, ale celkový dojem je opravdu rozpačitý - nevím, co si o tom myslet. Opravdu to takhle někde chodilo?

17.04.2014 3 z 5

Vojta Náprstek - Vlastenec, sběratel, mecenáš Vojta Náprstek - Vlastenec, sběratel, mecenáš Milena Secká

Souhlasím z komentářem mončičáčka a za sebe dodávám, že jsem netušila, kolik věcí o Vojtovi Náprstvkovi jsem nevěděla. Je to opravdu zajímavé čtení. Doporučuji.

20.03.2014 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Poprvé jsem tenhle příběh četla v učebnici angličtiny, už tenkrát se mi líbil a když jsem poté zjistila, že to je vlastně knížka, musela jsem si jí hned koupit. Doporučuji.

19.03.2014 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Rozhodně říkám, že třetí díl je výborný. Je v něm víc děje než v předchozích a za mě musím říct, že bych byla za další pokračování, abych se mohla tím kouzelným světem toulat dál. Myslím, že zakončení Inkoustové smrti bylo oproti předchozím dobrodružstvím také zrychlené - prostě bych se klidně nechala ještě chvíli napínat :)

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Souhlasím se všemi předchozími komentáři - je to nádherný barevný svět, úplně mě pohltil. Doporučuji.

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Jednoznačně chválím. Pokud se někomu zdálo prostředí příběhu málo barevné, ať nezoufá a přečte si další díly. Začne vidět duhově :) A ano, musím se připojit ke všem těm, kteří by chtěli Elinor za vlastní tetičku, ke které by jezdili aspoň na prázdniny.

Nejsevernější lékař Nejsevernější lékař Aage Gilberg

Kniha je zajímavá svým tématem, ale příběh sám není zrovna strhující čtení.

25.02.2014 3 z 5

Dobytí podmořské říše Dobytí podmořské říše Hans Hass

Krásná cesta kolem světa! H.Hass tu vypráví cca o době od 30. do 50.let 20.stol. - od té doby se technika potápění (a nejen ta) posunula nesmírně dopředu a právě proto je jeho vyprávění tak zajímavé. Doporučuji.

18.02.2014 3 z 5

Odcházím z Oceanie Odcházím z Oceanie Zdeněk Jerman

Kniha má dvě části - první se odehrává v Praze v jedné z redakcí Oceanie, druhá, dle mého lepší a humornější, líčí prázdninové dobrodružství tří kolegů na Moravě. Je to taková oddechovka k vodě :)

18.02.2014 3 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Ve škole jsme se povinné četbě vyhýbali jako čert kříži a tak až teď, co jsem dostala rozum - snad, zjišťuji, proč je klasika klasikou.
Moc ráda se vydávám do těch časů a poetických míst (aspoň pro nás, co máme vše po ruce), užívám si ty chvíle s Klostermannem a jinými a hezky si odpočinu od dnešního shonu.

29.01.2014 4 z 5

Kniha se mi vážně moc líbila. To, jak stařík projde celou zeměkouli a vše se propojí... (nechci tu prozrazovat děj). Je tam velká nadsázka a to mě baví.

17.01.2014 5 z 5