jan7760 jan7760 komentáře u knih

Dvojitý agent Dvojitý agent Ben Macintyre

Zaujimavy pribeh dvojiteho spiona, ktoreho ciny britska strana nechce uplne do detailov odhalit dodnes. Obdivujem odvahu mladeho cloveka, ktory sa nebal vratit spat na okupovane uzemia a pracovat ako dvojity agent. Urcite odporucam

17.02.2022 5 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Prvé stretnutie s toľko ospevovaným autorom. Asi to nebude jeho vrcholné dielo, teda aspoň dúfam, dám mu ešte šancu. Mal som veľké očakávania, nebolo to zlé, avšak som sa akosi strácal v postavách. Zápletka nebola zlá, neviem, akosi mi to nesadlo...

09.02.2022 3 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Vyborne, ako vzdy. Mozno by som prijal vacsiu zapletku ohladom dolapenia Saladina.

03.02.2022 5 z 5

Spálený sníh Spálený sníh Andy McNab (p)

Dobrá oddychovka, Nick Stone v obvyklej forme nás zavedie do krajiny bývalého Sovietskeho zväzu, zapletie sa s ruským mafiánom a ako to dopadne...?

26.01.2022 5 z 5

Motáky nezvěstnému Motáky nezvěstnému Karel Pecka

Vyborna a zaroven smutna spoved autora, ktory prezil komunisticke koncetracne tabory. Malo by to byt povinne citanie pre vsetkych obhajcov minuleho rezimu. Netvrdim, ze momentalny rezim je super, ale zatial sme nic lepsie, ktore by aj vedelo fungovat nevymysleli. Knihu odporucam.

18.01.2022 5 z 5

99: Hokejové příběhy 99: Hokejové příběhy Kirstie McLellan Day

Nebolo to úplne zlé, avšak kvalitu knihy znižovalo veľa nepresností, hraničiace až s bludmi niekedy. Preklad tomu vôbec nepridal. O Gretzkym sú na trhu oveľa lepšie tituly. Škoda, čakal som viac.

10.01.2022 3 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

S obavami som sa púšťal do čítania knihy po predchádzajúcich hodnoteniach. Jasné, mohlo to byť aj lepšie, ale aspoň za mňa som sa dozvedel aj veľa vecí, o ktorých som nevedel.

30.12.2021 4 z 5

Jednou nohou v hrobe Jednou nohou v hrobe Dominik Dán

Ďalšia kniha nevybočujúca z radu, rukopis a tradične vysoký štandard. Dobrá zápletka, jediné malé mínus je opakovanie textu v závere.

27.12.2021 5 z 5

Tajemství pelotonu Tajemství pelotonu kolektiv autorů

Kniha ma vcelku zaujala, musím povedať, že som sa dozvedel aj niečo nové. Páčil sa mi aj pohľad zo strany manželky na život s profesionálnym cyklistom. Prijal by som však zájsť viac do hĺbky, bola to taká prechádzka po povrchu.

24.12.2021 4 z 5

Armáda duchů Armáda duchů Hampton Sides

Vyborna kniha za plny pocet. Pre mna neznama cast historie, mam medzery, co sa tyka bojov a akcii na Dalekom vychode. Trochu mi to pripomenulo Potkana krala, urcite odporucam.

21.12.2021 5 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Kniha nadvazuje na predchadzajuci pribeh, vraha odhalia pomerne rychlo. Mozno mi chybalo trochu viac napatia, ale Danovi sa to da prepacit. Politicky podton k zaveru, zalozene na pravdivom pribehu, vlastne ako vacsina autorovych knih.

16.12.2021 5 z 5

Bitkařský kodex Bitkařský kodex Ross Bernstein

Výborný počin, pohľad do zákulisia diania v NHL. Potešila by novšia verzia, aký nastal posun v systéme, na akom mieste v hierarchii tímov sa nachádzajú teraz, odporúčam.

14.12.2021 5 z 5

Ďáblova alternativa Ďáblova alternativa Frederick Forsyth

Kniha ma bavila, ale musim povedat, ze koniec mi prisiel akysi useknuty, cakal som vacsiu akciu pri zachrane. Inak ako oddychovka super, obcas trochu pritiahnute za vlasy, ale vsak je to len fikcia...

10.12.2021 5 z 5

Zatratení Zatratení Dávid Kičin

Zaujímavé nahliadnutie do života odsúdených na doživotie. Z viacerých odpovedí je možné vidieť mentálnu úroveň väzňov. Posledný príbeh je najpodrobnejší. Najväčší vrah Rigo toho o sebe veľa neprezradil, asi zámerne.

05.12.2021 4 z 5

Pruhované beštie Pruhované beštie Radovan Dunaj

Dej knihy vychadza zo skutocnych udalosti. Nebolo to uplne zle, avsak nieco mi tam chybalo. Z vazenskeho prostredia som uz cital aj lepsie knihy.

03.12.2021 3 z 5

Správní hoši Správní hoši Bill Bonanno (p)

Kniha ma velmi bavila, spociatku sa pribeh rozbiehal pomalsie, zato na konci to riadne ficalo. Precital som uz zopar knih o mafii, kopec vojnovych pribehov no aj tak zaverecny opis pomsty bol extremne hnusny. Kniha skor posobi ako roman na sposob Kmotra, co vobec nie je naskodu.

29.11.2021 5 z 5

Oprášené legendy Oprášené legendy Gabo Zelenay

Nebolo to uplne zle, niektore pribehy boli usmevne, celkovo mi vsak prisla kniha presiaknuta ideologiou minuleho rezimu...

23.11.2021 3 z 5

Lesk a bieda slovenského hokeja Lesk a bieda slovenského hokeja Štefan Nižňanský

Knihu by si mal precitat kazdy fanusik hokeja. Presne ako znie nazov, opisuje autor stav v slovenskom hokeji, zakulisne boje o moc.

22.11.2021 5 z 5

...až navěky I - III ...až navěky I - III James Jones

Vyborne dielo svetoveho vyznamu, autor zachadza do "hlouby vojakovy duse"... Zrovnatelne s Kral krysa...

11.11.2021 5 z 5

Krása a peklo Krása a peklo Roberto Saviano

Kniha ma zaujala, podnietila k dalsiemu badaniu na internete. Saviana obdivujem, ako dokaze fungovat pod tlakom z mozneho utoku mafie. Je to z jeho diel citit. Autorova vnutorna sila je obdivuhodna, ako sa s tym dokaze vysporiadat prostrednictvom svojich knih...

03.11.2021 5 z 5