jakub87 jakub87 komentáře u knih

Četnický pes Alto opět na stopě Četnický pes Alto opět na stopě Michal Dlouhý

Ten kdo tíhne ke psům a zvláště pak těm služebním, tak krásně zpracované skutečné četnické případy s částečným prolnutím do osobního života strážmistra Votruby, vůdce služebního psa. Autorovi se povedlo navázat na předešlý díl, Četnický pes Alto.

21.01.2017 5 z 5

Waterloo. 1. díl, Směr Brusel: bitvy u Quatre Bras a Ligny Waterloo. 1. díl, Směr Brusel: bitvy u Quatre Bras a Ligny Jiří Kovařík

Velmi čtivá kniha. Autor dopodrobna líčí tažení roku 1815. Knihu obohacují výňatky z vojenských pamětí účastníků. Škoda již komentovaných častých překlepů.

26.04.2013 4 z 5

H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva H.M.S. Surprise: Loď Jeho Veličenstva Patrick O'Brian

Tak a dal

03.04.2013 5 z 5

Válečná štěstěna Válečná štěstěna Patrick O'Brian

Další vynikající román z této obdivuhodné a dosud nepřekonané série, troufám si říct! Jak jsem před pár dny zjistil, tak nakladatelství Talpress chystá na začátek května-června 2013 vydání dalšího dílu z anglického originálu Surgeon's Mate (Na vlnách Baltu). Kniha by měla mít originální obálku od Geoffa Hunta, jako předchozí díl. Není už léto? :-D

18.03.2013 5 z 5

Srážka titánů - Námořní bitvy 2. světové války Srážka titánů - Námořní bitvy 2. světové války Walter J. Boyne

Hodně podrobná kniha o urputných bojích v pacifiku i v Atlantiku. Německá ponorková válka. Rozbor od počátku až do konce. Škoda, že knihu nedoplňuje více fotografií.

14.03.2013 4 z 5

Encyklopedie českých hradů Encyklopedie českých hradů Tomáš Durdík

Ucelená encyklopedie všech hradů, včetně těch přestavěných na zámky. Abecedně seřazené jednotlivé objekty, kdy u většiny jsou plánky či studie.

11.03.2013 5 z 5

Bitva o Atlantik Bitva o Atlantik Andrzej Perepeczko

Komplexní přehled o jedné z nejznámějších bitev druhé světové války. Obsahuje fotografie i jednoduché plánky.

Veleobři oceánů Veleobři oceánů František Novotný

Vcelku pěkná kniha o těch nejznámějších bitevních lodích, všech národů, s plánky, s fotografiemi.

11.03.2013 4 z 5

Směr Moskva: Pal! Směr Moskva: Pal! Leo Kessler (p)

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh mě tak vtáhl do děje, že jsem neodolal dalším dílům.

11.03.2013 4 z 5

Charkov: Pochod smrti Charkov: Pochod smrti Leo Kessler (p)

Opět moc pěkný příběh. Pěkně se to čte a velmi rychle. Autor dobře zpracoval děj.

11.03.2013 4 z 5

Ardeny: Operace Lítice Ardeny: Operace Lítice Leo Kessler (p)

Velmi čtivá kniha mého studijního věku. Tak napínavá, že jsem jí musel přečíst během dne.

SS Ocelová bouře SS Ocelová bouře Tim Ripley

Velmi podrobná kniha o elitních tankových jednotkách, psaná zase z jiného pohledu na východní frontu.

...a přinesli nám svobodu ...a přinesli nám svobodu Zdeněk Roučka

Velmi působivá kniha se spoustou fotografií, na nichž je nejen americká armáda, ale i občané Plzně, Klatov, Domažlic, ...

24.02.2013 5 z 5

Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Dunkerque: Válečný deník Československé samostatné obrněné brigády (říjen 1944-květen 1945) Ivan Procházka

Naprosto vyjímečná kniha. Společně s knihou Cromwelly Československé brigády vám přinese spoustu informací.

Torpédo pal! Torpédo pal! Jiří Novák

Velmi obsáhlá kniha, co se týče českých námořníků a nejen námořníků, nýbrž i důstojníků, sloužících na rakousko-uherských ponorkách v době první světové války. Spousta fotografií.

Cromwelly Československé brigády Cromwelly Československé brigády Vilém Fencl

Dokonalá, neboť tato kniha nemá na toto téma konkurenci.

Naši v poušti Naši v poušti Pavel Berger

Super fotografická kniha o 11. praporu - východním. Lepší jsem zatím nikde neviděl. K tomu nechybí stručný popis válečného dění.

Kapitán fregaty Kapitán fregaty Patrick O'Brian

Rozečteno. Zpočátku mě jako suchozemce mrzelo, že se nezačlo na moři, ale kdesi na anglickém venkově, ale teď už jsem spokojený. Nelituju, že mám v knihovně i všechny další díly, co doposud vyšly v češtině. Snad postupně vyjdou všechny a jestli ne, asi opráším angličtinu a začnu číst v originále. :-D

Páté přikázání Páté přikázání Michal Dlouhý

Další krásné příběhy o četnících a lumpech. Tentokrát s tématem vraždy.

Četnický pes Alto Četnický pes Alto Michal Dlouhý

Pěkné čtivo pro zájemce o služební policejní psy.