Naši v poušti

Naši v poušti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117211/mid_nasi-v-pousti-117211.jpg 5 8 2

Upravené vydání fotografické publikace z r. 1946 o bojích čs. vojenských jednotek v severní Africe a na Blízkém východě během 2. světové války. Pod britskou i francouzskou vlajkou, v řádných jednotkách i v Cizinecké legii, jako pěšáci, piloti či obsluhy protiletadlových zbraní bojovali Češi a Slováci během 2. světové války v severní Africe a na Blízkém východě. Unikátní fotografie i úsměvné momentky nám přiblíží mimořádně náročnou službu našich vojáků v rozpáleném saharském písku v Egyptě a Libyi, v nehostinných syrských horách i na dalších místech. Nejvíce místa je věnováno "tobrúckým krysám", československé jednotce generála Karla Klapálka. (www.mlp.cz)... celý text

MartinezZ
27.02.2019 3 z 5

Zajímavé fotografické shrnutí. Nicméně musím uznat, že asi více ocením text doplněný několika fotografiemi, než fotografie, doplněné pár větami. Přijde mi to spíše jako fajn doplňková publikace např. k Hrbkově Tobrůku 1941 (https://www.databazeknih.cz/knihy/tobruk-1941-121441).

jakub87
24.02.2013 5 z 5

Super fotografická kniha o 11. praporu - východním. Lepší jsem zatím nikde neviděl. K tomu nechybí stručný popis válečného dění.