Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Tak jsem se konečně dobrala k hodnocení knihy :D Pozor spoilery!
Jelikož mě první dva díly opravdu nadchli tak jsem si je koupila i s třetím a četla to všechno od začátku abych mohla lépe navázat na pokračování. Proto to tak dlouho trvalo :D
K obálce chci říct jen to, že nevím kdo je hezčí, jestli Zach a nebo Morfeus :D
No a k příběhu... líbili se mi určitě ty chvilky Morfeus x Zach (hlavně ta kde mu měl Morfeus pravděpodobně šít spodky) a nejlepší byl podle mě boj červenou. Jen se přiznám že jsem se v tom trochu ztrácela a asi prvních 100 stránek jsem si musela přečíst ještě jednou :D
Jen ten konec.. nechci říct, že by mě zklamal ale prostě.. ten epilog... vlastně ten Zach, který byl ve všech třech dílech, nakonec zemře.... to jako... :/ -_-
No, ale i tak tahle knížka rozhodně dostane čestné místo mezi mými oblíbenými knihami a doufám, že podobně se vyvede i čtvrtý díl, který by měl vyjít. Což hádám že bude o tom jejich společném dítěti a možná se do toho opět připlete červená. I když mi to vůči Zachovi přijde trochu nefér, protože jestli o tomhle opravdu bude čtvrtý díl, tak mohla autorka i jednu knihu věnovat Zachovi. Ale pravděpodobně by u Zacha a lidského života neměla moc co psát :D

10.04.2016 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Upřímně moc nevím co k tomu všemu říct. Na tuhle knížku jsem se opravdu hodně těšila a dlouho jsem kolem ní chodila v knihkupectví a pouštěla si o ní i videa která mě opravdu nadchla. Nakonec se objevila i v knihovně, tak jsem si ji půjčila. Ze začátku mě trochu mátlo to, jak byl příběh každou kapitolu psaný pohledem někoho jiného, což trochu dělá problém vžít se s některou z postav a tak jsem to musela číst v kuse bez větších přestávek abych si vše mohla dobře zapamatovat a nepřemýšlet o ničem jiném, jen o té knize a příběhu jako samotném.
Jako příběh byl docela dobrý jen bych řekla že moc nesplnil moje očekávání. Z videí jsem si myslela že to bude trochu víc... no.. nevím jak to říct.. prostě že to bude něco víc, když o tom všude tak mluvili. Ale nemůžu říct že to bylo špatné, třeba si to ještě někdy v budoucnu ráda přečtu..

09.01.2016 4 z 5

Divotání Divotání Anita Grace Howard

Tenhle díl byl ještě lepší než ten první :3
Ze začátku mě sice Morfeus docela štval ale však víte.. Morfeus je Morfeus a takovej je nejlepší, podlej a zlomyslnej :D
Opět mě ale na celé knize nejvíce pobavila část *134-138* kde nad ním Alyssa měla alespoň na chvíli převahu a naše můřička nám nabrala nádech zelené barvy v obličeji, kdo to četl, bude vědět proč :D Líbil se mi i konec a popravdě už se nemůžu dočkat dalšího dílu, doufám že si s ním pospíší a dostane se mi do rukou co nejdřív :D

07.01.2016 5 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Úžasná knížka, která si těch 5 hvězdiček opravdu zaslouží :3
Příběh byl už od začátku napínavý a hlavně.... ty kluci tam.. hmmm :D Zde mi teda pracovala představivost na 100% i když už díky obalům vím jak mají asi vypadat... prostě fantazii se meze nekladou... :D Hlavně teda ten Morfeus, sakra to byl fešák, i když byl někdy docela na zabití tak jsem mu celou knížku fandila víc, než Alysse xDD
A taky Zach byl naprosto úžasnej, dá se říct že jsem tam fandila oběma ale stejně u mě vítězí to okřídlený stvoření s modrýma vlasama a Pavučinkou, která mi připomíná jednu sošku víly co mám na stole :D
K příběhu bych napsala asi jen to že je to dokonalá psycho Říše divů a až se naučím na testy, rozhodně si přečtu další díl :D
A musím ještě zmínit jednu věc která mě na knížce pobavila ze všecho nejvíc a to je celá stránka 284 xDDDD

02.01.2016 5 z 5

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Tahle knížka byla, koneckonců jako všechny od skvělé Jacqueline Wilsonové, naprosto úžasná. Ty dny kdy jsem tu knížku četla mi přišlo, jako bych byla s Opal všude s ní. I když jsem na sebe naštvaná, že nedokážu ignorovat varování ke konci některých knih, a stejně vše dočtu až do konce..
Chtěla jsem napsat i něco málo k postavám, ale nemám nejmenší tušení co...
Například matka Opal mi přišla jako děsná hysterka, chápu sice, že toho bylo na ni také moc, ale její chování mi přišlo sobecké vůci jejím dcerám a manželovi. Cassie.. ta byla prostě taková sebevědomá princeznička, chvilkama jsem se docela bála že ten její gentleman je opravdu někdo, do ji chce jen využít a nakonec to pro ni dopadne tak že ji odkopne a ona zůstane na ulici se zlomený srdcem..
A nakonec Opal, o té to přeci celé je... bylo těžké s ní nesoucítit. Stalo se jí toho tolik a ona přesto byla tak statečná *aspoň pro mě* I když je to hlavní postava, je těžké k ní napsat víc, její příběh si prostě musí každý přečíst aby věděl jaké to pro ni muselo být..
Trochu mě ale zklamal konec.. jak jsem říkala, nemusel kdybych si to nedočetla až do konce. Bylo docela smutné co se stalo po tom, co jsem otočila bílou stránku a já se ke konci nedokázala ubránit pár slzám....
Celá kniha je vlastně celkově zahalena do smutku, mě to tak aspoň chvilkami přišlo, ale rozhodně bych si ji přečetla znovu a doporučuji to i ostatním..

20.12.2015 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Většinou se do takových knížek moc nepoustím ale na doporučení jsem se tedy nakonec rozhodla to zkusit...
Knížka jako celkově byla zajímavá i když v ní bylo hodně zbytečných a zdlouhavých věcí, které bych klidně vynechala..
Např.: části z knihy Misery, zbytečně je tam popisovaný skoro každý den který tam strávil, a tu část co psal ručně jsem musela vynechat, protože se to nedalo přečíst..
Navíc ten konec mi přišel trochu.. nerealistický.. nevím přesně jak to napsat.. ale i když byl skvěle napsaný, dost mě zklamal..
V rámci nějakého hlubšího poznání jsem se podívala i na film Misery nesmí zemřít, a tady už bych mohla být trochu pozitivnější..
Postavy vypadali přesně tak jak jsem si je představovala a konec? Také naprosto super.. asi doporučuji oboje, knihu i film, podle toho co komu líp sedí, já osobně bych se asi ke knize podruhé nevrátila, ale opravdu je to jen kvůli těm zbytečnostem, co tam jsou..

16.12.2015 4 z 5