Ivka1010 Ivka1010 komentáře u knih

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Kniha ktorá mi už anotáciou pripomenula Dimily sériu ,ktorú ja osobne milujem .
A táto kniha si ma tiež získala .

Nevlastní súrodenci,ktorý sa nenávidia a zároveň ich j sebe ťahá neskutočná príťažlivosť.
Chémiu,ktorú tu autorka vytvorila som si neskutočne zamilovala,vnímala som všetko ,hnev,lásku,nenávisť.
Obe hlavne postavy majú svojich démonov,tajomstvá,ktoré nepozná nikto,zo všetkého ma najviac zaujímalo tajomstvo,ktoré skrýva Noah,alebo skôr prečo sa určitých veci bojí,keďže autorka nám zo začiatku toho veľa neprezradí.

Nicholas si získal moje ️,aj keď sa občas správal dosť hrubo a sebecky.Pačilo sa mi,že sa tu objavujú kapitoly aj z jeho pohľadu a ja som tak mohla nahliadnuť aj do jeho hlavy.
Dokonca sa mi viac páčili práve tieto kapitoly.

S Noah som mala občas problém,keďže má 17 rokov,správala sa v niektorých situáciách dosť nerozumne,a ja som mala chuť nakričať na ňu aby najskôr rozmýšľala a potom konala.
Inak na mňa pôsobila dosť samostatne a dokázala sa postaviť za svoj názor,nezľakla sa len tak ničoho a neovplyvnili ju ani peniaze.

Trošku by som obmedzila neustále hádky,sme spolu,nie sme spolu,chcem ťa ,nechcem ťa .
Od druhej polovice sa mi to zdalo už priveľa,čakala som,že sa autorka skôr sústredí na postupné zbližovanie ako na neustále hádky .
Ale na druhej strane chémia medzi nimi stála za to .

Čakala som ako sa s touto situáciou vyrovnajú obaja rodičia a veľmi milo ma prekvapili , keďže v iných knihách som sa väčšinou stretla s odcudzením a nepochopením a to z každej strany .

Štýl písania bol skvelý,knihu som zhtla na dve posedenia a aj keď som sa bála otvoreného konca tak sa našťastie neobjavil.
Kniha je pekne ukončená a čaká vás aj epilóg .

11.10.2022

Priznanie Priznanie Michaela Zamari (p)

Na túto knihu som sa veľmi tešila , Rozhodnutie je moja top kniha od autorky .
Aj keď som ho už čítala dávnejšie ,predsa len som si niečo pamätala aj preto musím povedať ,že ak ste rozhodnutie nečítali , odporúčam ho prečítať pred touto časťou , aj keď ide o voľné pokračovanie ,môže sa totiž stať ,že určité veci vám nebudú dávať zmysel .

Mňa osobne hneď zaujal prológ , pretože už vtedy premýšľate o koho tam šlo , čo všetko to bude znamenať .
Aj keď zblíženie hlavných postáv prišlo prirýchlo , ja mám v celku rada tie doťahovačky medzi nimi , ale chápem prečo sa to tu udialo takto . Po prečítaní to dáva väčší zmysel .

Na Benovi bolo niečo zvláštne hneď od začiatku ,mala som svoje teórie , možnosti ale sama som netušila či to naozaj bude tak ako predpokladám . Ben mi ukázal ,že každý príbeh má dve strany a nie vždy je všetko také ako sa môže na prvý pohľad zdať.
Amandu poznáme už z predošlej časti a spoznávame aj jej minulosť ktorá tak isto nebola veľmi pekná .
Budeme sledovať či všetky klamstvá a následné odhalenia dovolia aby bolo spolu .

Nejde tu o čisto ženský román , ale čaká nás tu veľa napätia ,akcie , zvratov , klamstiev ale aj lásky , vzrušenia a dávky erotiky .
Samotná zápletka sa mi veľmi páčila , bolo to naozaj skvelo premyslené , k celému príbehu sa to veľmi hodilo . Tajomstvá sa tu odkývajú postupne , tým pádom má kniha po celý čas držala v napätí .

Ku koncu knihy som mala pocit ,že hlavne postavy sa topia iba v sebaľútosti , a už ma to začalo celkom štvať. Myslím si ,že hlavný hrdina dokázal ,že si zaslúži odpustenie za všetko čo urobil a to divadlo si mohol odpustiť .
Na koniec knihy ani neviem čo napísať . Som mierne sklamaná , ja chápem ,že to potrebovalo ešte nejakú zápletku ale táto sa mi nepáčila , vyvolala vo mne veľmi nepríjemné pocity k hlavnému hrdinovi , aj keď všetko oľutoval a napravil , toto sa nedá len tak odpustiť a zaobišla by som sa aj bez toho . Aj keď musím povedať ,že zmierenie bolo naozaj dojímavé ,tak ako aj epilóg bol krásny ️ výborná bodka za celým priebehom .

06.05.2021 4 z 5

Anarchorance Anarchorance Iveta Pernišová

Musím sa priznať ,že toto moja prvá scifi kniha ,ktorú som čítala , tento žáner má vôbec nelákal , ale chcela som ho vyskúšať . Napokon som si vybrala túto knihu , a určite som zvolila veľmi dobre .
Ďalšie plus je ,že ide o slovenskú autorku .

Po docítaní som veľmi dlho rozmýšľala ako autorka dokázala niečo také stvoriť , vymyslieť celý svet do detailov , vážne nechápem .
Boli to naozaj dokonalé , nenájdete tu nijakú medzeru v príbehu ,niekde čo by ste nechápali . Autorka nám dávkuje informácie postupne takže nie je toho na vás priveľa . Čo ja rozhodne oceňujem.

V tejto časti sa zoznamujem z príbehom postavami , prostredím , preto by vás nemal odradiť dlhší začiatok , ktorý tu je potrebný aby ste dokázali všetko pochopiť .

Príbeh je rozprávaní z pohľadu 3 osôb - Lyra , Shadee , a princezná Vanilla.
Každá postava má svoj osobitý charakter , ale najviac sa mi páčili kapitoly z pohľadu Lyry , bola mi veľmi sympatická , nebojácna mala vlastnú hlavu a len tak niečo ju nevystrašilo , a prostredníctvom nej som dostávala najviac užitočných informácií .
Ale z celej knihy som si naviac zamilovala Vairena a Sheredaia❤️ úplne ma dostali aj keď sa v knihe vyskytovali trošku menej . Jednoducho mi učarovali, a ich doťahovanie z Lyrou má veľmi bavilo , aj keď som sa ešte medzi nimi nerozhodla ktorého milujem viac ????
Aj keď kniha nemá romantickú linku , čo je pre mňa dosť zásadné , som rada ,že som si ju prečítala , vyskytuje sa tu naozaj len v náznakoch , ale pevne verím ,že v ďalších častiach sa jej dočkám aspoň okrajovo .
O napínavé scény nie je núdza , prežívala som naviac asi tu poslednú pri ktorej som nevedela ako napokon skončí , vlastne to neviem ani teraz .
Koniec skončil samozrejme otvorene ako som čakala , a teda čítala som ho zo zatajeným dychom , a mám tolkooo otázok . Potrebujem vedieť strašne veľa informácií . Neviem ako vydržím do ďalšej časti .

13.01.2021

Keď pravda zvíťazí Keď pravda zvíťazí Emília Dalekorejová Beňová

Toto bolo skvelé zakončenie série .
Neskutočne som si knihu užila , a dala som ju na jeden záťah .
Autorka má výborný štýl písania , a teším sa kedy si celú sériu prečítam znova .
Odporúčam , jedna z najlepších sérii čo som čítala .

07.11.2020

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

To akože čo bolo ???
Nechápem vôbec čo som to čítala .
A ten koniec ?
To autorka myslí vážne ?