Irikihawa Irikihawa komentáře u knih

Pán prstenů: Souborné vydání Pán prstenů: Souborné vydání J. R. R. Tolkien

Miluju Jacksonovo filmové zpracování. Logicky muselo dojít k přečtení knižní předlohy. Je to úžasně propracovaný krásný příběh, samozřejmě mnohem obsáhlejší, než zmíněné filmy. Napětí v některých pasážích se dá skutečně krájet! Touto knihou (resp. knihami) jsem dostal nový úhel pohledu na prostředí Středozemě a život jejích obyvatel, který krásně doplnil filmy z počátku milénia i animované zpracování z roku 1978, které je rovněž skvělé vidět, ale spíš pro řemeslné zpracování. Nicméně nemohu opomenout složitost větné skladby Tolkiena, ačkoli v tomto překladu trochu zjednodušenou, jelikož v některých odstavcích nestačilo jediné přečtení, abych správně pochopil danou myšlenku. A samozřejmě délka, kvůli které mě již čtení nebavilo. Ale být to kratší, tak to zase není tak hezké.

09.04.2023 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Vzhledem k tomu, že jsem knihu začal číst během posledního semestru školy, to samozřejmě vyšlo na delší lokte. Nicméně mohu říct, že příběh se ve mě držel i přes dlouhé pauzy ve čtení - má skutečně sílu! Dlouho se mi nestalo, že bych při knize tak moc fandil hlavním postavám, ať jim to vyjde, jako u této knihy. Po přečtení pár úvodních stran jsem sice správně předpověděl, jak kniha skončí. Závěrem jsem tedy šokován nebyl. Nicméně děj samotný je krásný i odporný zároveň (to je plus). Do této knihy se snadno začte, i když chvíli trvá, než si člověk přivykne na časové skoky v kapitolách a biblické předčítání paní Gaddsonové. Popis středověku v surové realitě (i když taky těžko říct...) je dokonalý. Pět hvězd!

24.09.2018 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Skvělý příběh o životě southamptonské policejní inspektorky. Tento žánr nemám příliš v oblibě, takže jsem měl zprvu trochu obavy, že knihu nedočtu. Příběh mě ale naprosto uchvátil. Propracovanost příběhu je v tomto případě dost precizní. Nepředvídatelnost dalších kroků všech postav je bezchybná.

11.02.2018 5 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Z mého pohledu dokonalý příběh. Především se mi líbí originální slovník Placerů. Útěk a Spáleniště na 5 hvězd. U Vražedné léčby musím dojít na 3,5... Poslední díl už není tak čtivý, jako předchozí dva. Často jsem se u toho nudil a posledních sto stran jsem se opravdu těšil na konec, který je na to, čím vším si ti čóni prošli, dost zfrasený... I přes to si tuto knihu znovu rád přečtu.

11.02.2018 5 z 5

Boj o Domhan 2. Boj o Domhan 2. Dáša Hábová

Neméně přitažlivé, napínavé a zajímavé pokračování první knihy, které mne ovšem zklamalo velkými časovými skoky. Celkově již příběh nepůsobil tak dobře, jako v první knize, i tak si tuto knihu určitě znovu přečtu.

06.06.2015 5 z 5