Imor Imor komentáře u knih

Jan Amos Komenský Jan Amos Komenský Renáta Fučíková

Dobrý nápad napsat knihu trojjazyčně, krásné ilustrace a srozumitelný text.

Karel IV. Karel IV. Alena Ježková

Krásně ilustrovaná a srozumitelná kniha pro děti.

Milostný příběh jednoho života Milostný příběh jednoho života Beth Morrey

Krásná obálka knihy mě zlákala ke koupi a její obsah nezklamal. Smutný příběh postarší dámy, která měla to štěstí, že našla několik dobrých přátel.

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Velký čtenářský zážitek, který po celou dobu čtení ve mě vyvolával hluboký smutek. Je pro mě opravdu velmi těžké pochopit vše co se v této knize popisovalo (co lidé lidem udělali a co oni vydrželi). Cítila jsem po celou dobu velký soucit se všemi trpícími a snad nikdy nepochopím myšlenkové pochody Maa a jeho ženy. Bylo to opravdu těžké čtení.

09.06.2021 4 z 5

Ticho mezi námi Ticho mezi námi Abbie Greaves

Kniha , která se mi četla velice dobře a doporučila bych ji všem budoucím rodičům, kteří jsou ochotní si nechat poradit jak nedělat chyby. Tato kniha totiž krásným způsobem popisuje jak je velice důležité pro výchovu dětí mentální nastavení rodičů. Když se rodiče chronicky bojí o své dítě vytvoří se tzv. morfogenetické pole a pak už není cesty zpět.
Citace z knihy - "Než přišla temnota , která se usadila, a roky, kdy se ji zoufale snažili rozptýlit. Ale ať dělali cokoliv bez ohledu na to, jak moc se snažili, nikdy to nebylo dost."
Velmi silná kniha.

03.05.2021 5 z 5

Vysoké záhony - Chytře zahradničit a bohatě sklízet Vysoké záhony - Chytře zahradničit a bohatě sklízet Renate Hudak

Útlá kniha, ale plná zajímavých nápadů, dobrých rad a krásných fotografií. Najdete zde z čeho všeho lze vyvýšený záhon udělat a také čím ho osadit.

28.04.2021 5 z 5

Hmyz Hmyz Heiko Bellmann

Tato publikace opravdu předkládá pohled na velké množství hmyzu. Stručné, ale jasné popisy doplněné krásnými fotografiemi.

27.04.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

I když tato kniha patří mezi naše nejvýznamnější díla, nemohu o těchto pesimistických a morbidních baladách, především zaměřených na matky a děti, napsat nic pozitivního. Po každé vině prostě následuje trest, tak si dávejme pozor.

26.04.2021 2 z 5

Příležitostné nápady Příležitostné nápady Elena Ferrante

Toto není běžná kniha. Nehledejte zde příběh. Je to kniha a pocitech Eleny Ferrante. Kniha, ke které se budu ráda vracet. Ta kniha je neobyčejně dobrá. K její dokonalosti patří i nádherné ilustrace Andrea Ucini .

25.04.2021 5 z 5

Láska a kozy na venkově Láska a kozy na venkově Victoria Brownlee

Lehce čtivé, občas nudné a zdlouhavé. Hlavní hrdinka Ella - žena, která tak trochu neví co chce. Když máte chuť si přečíst něco nenáročného jděte na to.

21.04.2021 3 z 5

Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Jak nechutně zbohatnout v rozvojové Asii Mohsin Hamid

Ze samého dna vzestup za nelehkých podmínek až na vrchol a potom ... je prostě třeba si tuto zvláštní knihu přečíst. Příběh NĚKOHO a krásné dívky je další povedená "odeonka".

13.04.2021 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Na lásku ve světě lichých ponožek budu dlouho vzpomínat, ten příběh byl tak dobře napsaný. Plný citu, smutku, ale i vtipu a opravdu překvapivý konec. Další povedená kniha z edice 7lásky.

10.04.2021 5 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Zajímavé téma, dle toho co všechno si hlavní hrdina byl schopen zapamatovat od útlého věku po dospělost a poté použít k odpovědím, dává jasně najevo sílu prožitku v tak neuvěřitelně drsné Indii.

10.03.2021 3 z 5

Madame Piaf a píseň lásky Madame Piaf a píseň lásky Michelle Marly

Příběh šansoniérky Édith Piaf z větší části věnovaný období kdy objevila Yvese Montanda a stala se nejen jeho učitelkou ale i milenkou. Hledám další slova co napsat, ale nenacházím je. Občas se stane, že mě obsah knihy tak jak je napsaný nudí a v tomto případě se to bohužel stalo.

05.02.2021 2 z 5

Ptáci Ptáci Matt Merritt

Velmi pěkně provedená kniha, která představuje krásně vyobrazené ptáky všech světadílů. Je zde uvedena délka, rozpětí křídel, hmotnost a kde se pták vyskytuje. Potom následuje zajímavý popis pokaždé s nějakou zajímavostí. Knihu bych rozhodně doporučila jako dárek pro děti.

14.01.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale vše bylo tak depresivní a všichni byli tak psychicky nevyrovnaní, některé popisy tak nudně zdlouhavé a šokující závěr se dal předpokládat.

12.01.2021 3 z 5

Astrid a Veronika Astrid a Veronika Linda Olsson

Nově vzniklé přátelství na krátkou dobu, ale o to silnější, krásnější a upřímnější. Dva příběhy žen s velkým věkovým rozdíle. Každý příběh má svou hloubku, ale příběh Astrid mě zcela zasáhl. Nádherná kniha, kterou jsem si pro rok 2021 nasadila laťku hodně vysoko.

03.01.2021 5 z 5

Čínská zeď Čínská zeď Stanka Hrastelj

Pouze 150 stran a tak silný příběh jedné dívky, která popisuje svoje pocity po propuštění ze zaměstnání. Je to tak dobře napsané, že i když to není lehké čtení, mě osobně to velmi citově zasáhlo a dokázala jsem se během chvilky propojit s hlavní hrdinkou a nelehkou chvilku si s ní prožít. Doporučuji těm, kteří si chtějí přečíst něco neobyčejného.

31.12.2020 5 z 5

Pletené ponožky Pletené ponožky Babette Ulmer

Graficky pěkně udělaná mini kniha. Stručně popsané základy pletení, potom základní návod na klasické ponožky, ale i na ponožky s bumerangovou patou. Následuje tabulka velikostí, ale bohužel jen pro slabší přízi. Najdete tu 10 různých vzorů upletených ponožek, troje dětské a také podkolenky i nadkolenky.

30.12.2020 2 z 5

Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Výhonky a mikrozelenina - 70 prvotřídních superpotravin z vlastní kuchyňské zahrádky se 40 kreativními recepty pro vitalitu a zdra Angelika Fürstler

Krásně udělaná kniha, plná nejen užitečných informací, ilustrací, ale i receptů. Již několik let pěstuji klíčky, ale chtěla jsem nějaké oživení a těchto dvě stě stran mi jej dalo. Když sklidím poslední zeleninu ze zahrady, okenní parapet se zaplní šťavnatou mikrozeleninou a je to dobrota. Doporučuji nejen knihu, ale i pěstování.

25.12.2020 5 z 5