iceVS iceVS komentáře u knih

Tři v tom Tři v tom Jaroslav Vostrý

Tři v tom. Troufám si říct, že znám slovo od slova, a to díky záznamu divadelního představení. Naprosto geniální herecké obsazení, skvělá režie, a hlavně všichni představitelé v životní formě a bylo vidět, jak je to baví. Můžu na to koukat pořád.
Nebyla jsem si jistá, zda mě bude bavit i pouhý text, ale i tak jsem se musela smát nahlas.

Přiznávám, že zbývající dvě hry mě příliš neoslovily, tohle hodnocení je prostě o mé nostalgii :-)

30.07.2021 5 z 5

Ráno se smrtí Ráno se smrtí Luděk Staněk

Absolutní ztráta času, sentiment se nekonal.
Nudná partyzánština pod taktovkou STB. Tomu nemohli věřit ani tehdejší soudruzi z Mladé fronty... (nevím, jak ti současní :-D)
Nevím, kde jsem k tomuto dílku přišla, ale nepůjde ani do knihobudky, tiše skončí ve tříděném odpadu...

23.07.2021 odpad!

Barbarské pobřeží Barbarské pobřeží Ross Macdonald

Plný počet, nemůžu jinak. Detektiv drsňák a Hollywood padesátých let :-)
Mě prostě baví důvtip a klasická drsná škola.

10.07.2021 5 z 5

Nejen bonmoty a citáty o blbosti Nejen bonmoty a citáty o blbosti Vratislav Ebr

Vráťu Ebra mám odjakživa ráda, ale přiznávám, že tato knížečka byla vtipná jen místy, převážná část sbírky byla jak z deníčku třináctileté holčiny :-(

16.06.2021 2 z 5

Putování duše aneb metafyzická zdravověda Putování duše aneb metafyzická zdravověda Peter Richelieu

Jedna z těch knih, o kterou se se mnou podělil vnímavý čtenář knihovny.
Kniha, která se naprosto vymyká mému výběru literatury i mému výběru pohledu na svět. Přesto jsem ji se zájmem dočetla, byť z mého pohledu jde spíš o velkou fantazii autora. Ať už tak či tak, i já vnímám, že jsou věci mezi nebem a zemí, které by opravdu mohly být tak, jak je v knize popsáno. A musím říct, že pasáže, kde autor píše o zvířatech, ty se mi tedy opravdu moc líbily.
Takže přesto, že jsem zcela nevěřící a zcela bez nutné fantazie, kniha mě vlastně něčím obohatila.

23.05.2021 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Miluju Šabacha a miluju povídkové knížky.

07.05.2021 4 z 5

Z Gypsy Jokera Pekelným andělem Z Gypsy Jokera Pekelným andělem Phil Cross

Zpověď naprostýho sígra... Nejspíš proto mě ta kniha vyloženě bavila.
Má to spád a šmrnc a skvělý suchý humor, netváří se to jako velký umění, prostě na pohodu. Nejspíš se taky chlapec trochu kasá a taky nějak pořád nevím, proč byl téměř nejhledanější osobou, moc to nerozmazává :-)
Knihu totálně zabíjí úděsný pravopis - nemám tím na mysli hovorový jazyk a expresivní výrazivo :-)
Smutný ponaučení pro život - příliš pozdě jsem přišla na to, že vést zodpovědný život je pěkně na ... houby

03.04.2021 4 z 5

Dva roky v hajzlu Dva roky v hajzlu Lubomír Větříšek

Úplně nevím, kam knihu zařadit. Nejvíc se mi tento počin jeví jako slohové cvičení. I když opravdu velmi věrné. Posoudit děj opravdu dokážu, byť z pohledu partnerky a následně manželky vojína základní služby. Ti, kdož vojnu zažili, si asi s nostalgií oživí své vzpomínky.
V knize mě dost rušila přímá řeč v jakési burešovštině. A u nás se určitě říkalo dévéťák, nikoli devěťák. O pinglech x pinklech nemluvě :-) Ale to je fakt jediné, co mi v textu vadilo. Jinak je to takové nenáročné čtení, co ani neurazí a ani nenadchne.
Dost mě pobavilo, jak se autor považuje za undergroundového věrozvěsta.

02.04.2021 3 z 5

Vůl Hvězda Ranní Vůl Hvězda Ranní Vratislav Brabenec

Jediný, co mě v souvislosti s touhle sbírkou napadá je, že jsem ráda, že jsem neměla stejnou krizi padesátníků :-D

20.03.2021 3 z 5

Vařte s láskou a jezte s mírou Vařte s láskou a jezte s mírou Miroslav Holub

Tato kniha je z mého pohledu srovnatelná s knihami Davida Freje, ovšem okořeněná východní medicínou. Zajímavé informace o energetickém systému člověku, vlivu psychiky na stravování, biorytmy...
Velmi mě zaujaly kapitoly o GMO, či o pití "mrtvé vody" z plastových lahví. Nebo o začarovaném kruhu mnohdy nevhodné léčby, která pouze potlačuje příznaky a zatěžuje játra. A nebo o tom, že většina lidí v panice ze slunce používá opalovací krémy s vysokými ochrannými faktory a tím si ubližuje víc, než tuší.
Každý si asi musí najít to své, čemu věří.

14.03.2021 5 z 5

Zrcadlo moudrosti Zrcadlo moudrosti Miroslav Holub

Autor formou fiktivních přátelských rozhovorů svým čtenářům a pacientům přibližuje nejen vědu lékařskou, ale i celostní medicínu, kulinářské nebe, cestovatelské zážitky, duchovno, jiné dimenze i další témata.
Některé pasáže mě potěšily, další pro mě byly informačním přínosem. S některými se nedokážu ztotožnit a pro některé jsem nepoužitelná z důvodu převahy materialistického založení. Takže asi zdravě vyváženo.
A v hodnocení nejsem objektivní, rehabilitace a akupunktura mě zbavila dlouhodobých potíží.

07.03.2021 4 z 5

Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Neviditelná žena: Příběh agentky Virginie Hallové Sonia Purnell

Neuvěřitelně odvážná, tvrdošíjná a nezlomná žena. A kniha bez jediné pravopisné chyby.
Autorka shromáždila rozsáhlé množství informací o své hrdince. A bohužel je zřejmě použila úplně všechny. Dokážu si představit, že kniha by byla o něco čtivější, pokud by nebyla tak detailní. A překladatelka má zřejmě velkou víru v jazykové schopnosti čtenářů. Jinak si neumím vysvětlit množství jednotlivých výrazů a místy i celých vět ve francouzštině. Tu a tam jsem si domýšlela, stoprocentně jistá jsem si byla pouze u slovíčka "merde".

13.11.2020 4 z 5

Křížové sestry Křížové sestry Alexej Remizov

Je to tak ... ruské... Člověk má pocit, že se prokousává Dostojevským a zároveň, že se na něj valí všechna petrohradská špína. Pitoreskní sbírka ničeho se neštítících postaviček, které se do povinné četby určitě neprobojují. Vraždí, kradou, podvádějí, znásilňují, prostituují; ženy se útrpně podvolují naprosto všemu, co jim ty zrůdičky a osud nachystají. Oj, co si pak myslet o širé Rusi a jejímu národu. Snad jediné, co se mi líbilo, byl název a jeho symbolika. Křížové sestry - podle zvyku, kdy si lidé vyměňují křížky, které nosí na krku. A zde též jako sestry v osudu. Pryč z mé knihovničky.

13.11.2020 3 z 5

S moudrými o narození, o sňatku, o smrti S moudrými o narození, o sňatku, o smrti Eva Sládková

Rukověť matrikářek :-)

28.07.2020 4 z 5

S moudrými o ženách a mužích S moudrými o ženách a mužích Eva Sládková

Vhodná pro matrikáře, oddávající. Čerpala jsem z ní v předchozím zaměstnání.

28.07.2020 3 z 5

S moudrými o životě S moudrými o životě Eva Sládková

Musím se přiznat, že tahle knížečka mě příliš neoslovila. V podstatě téměř náhodně shromážděná moudra.

28.07.2020 3 z 5

Ztracený zápisník Ztracený zápisník Petr Kučera

Vzpomínky, nostalgie, humor. Vřele doporučuji.

28.07.2020 5 z 5

Turnovské příběhy z dob dávných i nedávných Turnovské příběhy z dob dávných i nedávných Petr Kučera

Můj oblíbený člověk, můj oblíbený autor, moje oblíbená kniha.

28.07.2020 5 z 5

Nádraží Libereckého kraje na historických pohlednicích Nádraží Libereckého kraje na historických pohlednicích Pavel Vursta

Krásná publikace pro patrioty, milovníky vláčků, nádraží a historie.

Al Capone a jeho gang Al Capone a jeho gang Alan MacDonald

Tuhle knihu jsem původně kupovala vlastním dětem. A trošku se za to stydím, ale nemůžu si nepřiznat, že jejím přečtením jsem pochopila, že hodný holky chtějí zlobivé kluky :-D
Z mého pohledu velmi povedené dílko.

25.07.2020 5 z 5