Hwaelos Hwaelos komentáře u knih

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Zřejmě doposud nejlepší ze sandmanovských booků. Mnohovrstevnatý příběh prodchnutý mytologickými odkazy s fantastickou atmosférou a chytrou zápletkou. A především s jedním z nejlepších hrdinů Vertigo universe - Luciferem.

14.06.2011 5 z 5

Teorie literatury Teorie literatury Zofia Mitosek

Zřejmě nejlepší u nás vydaný průvodce po světě literární teorie. Mitoseková neopomíjí žádný z důležitých formativních proudů literárního myšlení od Platóna a Aristotela po naratologii a genderovou kritiku. Středoevropské zakotvení má velikou výhodu v tom, že se nezapomíná ani na český přínos literární vědě. V podstatě jediným nedostatkem knihy je její mírná neaktuálnost. Vzhledem k době, kdy byla napsána už zákonitě nemůže zachycovat vývoj posledních dvaceti let. Teorie literatury Zofie Mitosekové je přehledná a čtivá publikace, která je ideální vstupní branou k hlubšímu přemýšlení o literatuře.

14.06.2011 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Vynikající žánrová detektivka, která ani chvíli nenudí. Možná to není "seriózní" čtivo, ale čert to vem. Ve své kategorii je to vysoký nadprůměr a Larsson dokázal oživit žánr tak, jako po Doylovi a A. Christie málokdo.

14.06.2011 4 z 5