hvezdice3 hvezdice3 komentáře u knih

Zapomenutá Zapomenutá Catherine McKenzie

Čekala jsem asi něco víc než červenou knihovnu. Nestalo se tak. Nezapírám, že jsem knihu přečetla velice rychle, ale některé odstavce jen prolétávala očima a přeskakovala. Občas mi situace přišly přitažené za vlasy (ale chápu, že snem nejedné ženy je sdílet byt s chlapem, kterého v životě neviděla, i když nedaleko bydlí rodina, která ji bere jako dceru) nebo samoúčelné (rozebírání toho, zda kabát na věšáku je či není hrdinčin). P.S. Stejně jako v "Manželovi na objednávku" je i v této knize oblíbeným lékem na problémy sklenka nebo přímo láhev něčeho silného. Ale asi si příští knihu nepřečtu, abych zjistila, je-li to autorčin všelék.

18.04.2014 3 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Pro mě poměrně nová zkušenost, protože tématu problémů afrického kontinentu jsem se zatím vyhýbala. Ústřední linie, počátky působení české konzulky v Africe, je přerušována příběhy Čechů, kteří z různých důvodů Afriku navštívili, což oceňuji, protože tento způsob vyprávění mám ráda.

28.03.2014 4 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Tak jsem se nechala nachytat. Tolik toho sice nelituji, jako oddachovka to vyloženě neurazí, ale čekala jsem víc (doufám, že nejde o SPOILER, když napíšu, že v anotaci vám prozradí vše do strany 268 a na to " Jack ani agentura nejsou tím, čím se zdáli" už zbývá jen pár stran do str. 341.) Hlavní hrdinka je možná chytrá, jak to slibují na přebalu knihy, ale já jsem to moc nezaregistrovala, pokud ovšem známkou chytrosti není častá a samozřejmá konzumace alkoholu. Takže nakonec klasické schéma červené knihovny, žádné překvapení (tedy aspoň pro mě) se nekonalo. Váhám mezi 2 a 3 hvězdami, ale četlo se to dobře, takže 3.

26.02.2014 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Bylo to moje první setkání s tímto autorem a nebyla jsem zklamaná. O to víc se možná těším na zde pořád dokola zmiňovanou Zlodějku knih. Knihu jsem přečetla za pár dní, četla se mi téměř sama, třebaže v poslední části už jsem zadrhávala. Konec mě tak trochu zklamal (a vidím, že nejsem sama). Potěšil mě zajímyvý styl vyprávění, sympatické postavy a především samotný nápad se zásilkami a zašifrovanými úkoly. Během čtení mě několikrát napadlo "Kdo chytá v žitě", což nemyslím ve zlém, a s klidným svědomím ji budu doporučovat dál.

04.02.2014 4 z 5