Hoousenka Hoousenka komentáře u knih

Astrofyzika pro lidi ve spěchu Astrofyzika pro lidi ve spěchu Neil deGrasse Tyson

Čtivé, srozumitelné, poučné a k tomu ještě i vtipné... Za mě opravdu povedená kniha!

11.02.2023 5 z 5

Supernuly Supernuly Chris Smith

Ke knize jsem sedala s pocitem, že to bude pěkná blbost, ale mile mě překvapila. Byla vtipná, smysluplná, a i když trochu jednodušší, dětem ji rozhodně doporučuji

13.02.2021 4 z 5

Pax, můj liščí přítel Pax, můj liščí přítel Sara Pennypacker

Příběh mě uchvátil, ukrývalo se v něm tak akorát napětí, lásky, moudrosti i oddanosti, a to jak ze strany chlapce, tak lišáka - o dvou, a přeci ne dvou :). A je jen na čtenáři je objevit. Zaujal mě pohled na děj ze dvou úhlů, a mile překvapil, například jsem čekala že kdyžtak lišákův pohled bude trochu nudný, nicméně tomu tak rozhodně nebylo. I ponaučení je tam přistrčeno nenápadně, tak, jak to mám ráda. Takovéhle knížky by měly mít děti za povinnou četbu, a - jak už asi tušíte :) - rozhodně doporučuji

06.02.2021 5 z 5

Jefferson Jefferson Jean-Claude Mourlevat

Ačkoliv jsem si ke knize sedala s představou, že to bude jen jedna z dalších přehnaně akčních knih pro malé děti, kde už od prvních stran víte přesně, jak to dopadne, neodolala jsem obálce a ilustracím. A dobře jsem udělala! Byla originální, ve světě zdánlivě jiném, a přeci známém, napětí tak akorát i pro mladší čtenáře, děj promyšlený a sem tam jsem se i trochu zasmála. Někde mi sice přišla příliš nápadně aktivistická a také chápu, že může někomu přijít že není pro děti tak úplně vhodná pasáž zmiňovaná i v jiných komentářích (o jakou se jedná přeci nebudu spoilerovat :) ale za mě je ta kniha velmi dobrá, a teď, tak po roce se k ní vracím znovu a nebudu vám lhát, baví mě pořád stejně :)

05.02.2021 5 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Tak skvělá kniha... Proč jen nemůžou přeložit i další díly??!

05.02.2021 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moje oblíbená kniha, navíc ty doplňující obrázky v novém vydání :). Je jen málo knih u kterých člověk neví co bude následovat, které ho opravdu mile překvapí. A tato je jednou z nich. A ten skvělý humor... Je prostě báječná
PS. Takže mi teď kromě vyhlížení velmi opožděného dopisu z bradavic přibylo hledání bagru v odrazu zrcadla... A také mi přibyla skvělá kniha v knihovničce, po které sáhnu vždy když mi je smutno :)

15.01.2021 5 z 5