hero_shima hero_shima komentáře u knih

Velmi jednoduché a přitom velmi pravdivé čtení. Praxe je již těžší, ale jestli chcete zlepšit svůj život a přestat hledat štěstí někde venku, je toto dobrý start.

21.02.2020 5 z 5

Nová Země Nová Země Eckhart Tolle

Podstata bytí v jedné knize. Vlastně je to velmi jednoduché. Přestože tato forma reality je složená z mnohých pravidel, kterým jako čisté vědomí dáváme větší, či menší míru pozornosti nic to nemění na faktu, že jsme jen to Vědomí. Vše ostatní, co si myslíme, že jsme, je už jen něco navíc s čím jsme se ztotožnili. Kniha tuto skutečnost velmi laskavě a čistě popisuje. Není to žádný přehnaný ezoblábol.

27.10.2019 5 z 5

Útěcha z filozofie Útěcha z filozofie Alain De Botton

Tato kniha jistě působí na různé čtenáře různými způsoby. Já osobně jsem s mnoha věcmi v tomto díle nesouhlasil a naopak spousta věcí mě nadchla a obohatila. Rád jsem se pročítal rozborem starých filosofů a jejich myšlenek. Nedejte se odradit prvními cca 80 stránkami a dočtěte knihu do konce.

12.07.2016 4 z 5

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

Kniha protkaná reklamou a skoro bych řekl egoistickým vychvalováním, nicméně skýtá i mnohé podněty k zamyšlení. Při čtení této knihy je potřeba množství věcí vyfiltrovat, ale celkově má kniha pozitivní účinek na čtenářovu mysl.

12.07.2016 3 z 5

Mylné domněnky vědy Mylné domněnky vědy Rupert Sheldrake

Pan Sheldrake velmi účinně poukazuje na dogmata, která svazují dnešní vědu a nabízí náměty k zamyšlení.

08.03.2016 5 z 5

Poselství šamanů Poselství šamanů Geseko von Lüpke

Pokud se zabýváte vyšším stavem vědomí a máte blízko k celku a k přírodě, tak Vám kniha rozzáří mysl a potěší svou provázaností. Pro někoho nedotknutého to může být zajímavé rozšíření obzorů.

08.06.2015 5 z 5

Vědecký úvod do parapsychologie Vědecký úvod do parapsychologie Milan Rýzl

Skvělá kniha přistupující k mimosmyslovému vnímání analyticky.

28.02.2015 4 z 5

Nové základy experimentální psychologie Nové základy experimentální psychologie Břetislav Kafka

Autor se chvílemi neubránil ovlivnění křesťanstvím. Přesto kniha představuje vyčerpávající a obsáhlý základ parapsychologie jako takové. Autor popisuje mnohé věci, které mohou pomoci lidem v jejich každodenním životě s jejich problémy jak psychickými, tak fyzickými. Kniha je náročná na čtení, ale dokáže člověku otočit vnímání světa o 180°

01.10.2014 5 z 5

Kultura rozumu a vůle - duševědné výzkumy a objevy Kultura rozumu a vůle - duševědné výzkumy a objevy Břetislav Kafka

Skvělá kniha doplňující autorovo stěžejní dílo. Člověk je nucen se při čtení mnohokrát zamyslet a to především sám nad sebou.

13.09.2014 4 z 5

Cesta za tajemstvím světla Cesta za tajemstvím světla Rostislav Szeruda

Úžasná kniha, která přináší velký "výcuc" a spoustu inspirace k další četbě.

15.08.2014 5 z 5