Hellie Hellie komentáře u knih

Důvěrnosti z kuchyně Důvěrnosti z kuchyně Anthony Bourdain

Poprvé jsem dočetla knihu jen proto, abych mohla s klidným srdcem udělit jednu hvězdu

21.09.2023

Čistá duša Čistá duša Čistá Duša

Je to nejúžasnější kniha co jsem kdy měla v ruce, po obsahové i vzhledové stránce. I když jsem spoustu textů znala už předtím, znovu a znovu si ji procházím a užívám si autorovy nádherné myšlenky. Navzdory tomu, jak maličká a nenápadná je, zanechala ve mně hlubší stopu než kterákoliv jiná.

25.05.2018 5 z 5

Muž, který maloval mandlovníky Muž, který maloval mandlovníky Johannes Mario Simmel

Zábavná a čtivá oddechovka, kde děj kvůli malému rozsahu rychle odsýpá. Ale pořád je to jenom oddechovka.

22.05.2018 4 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Tak nesympatická a protivná hlavní hrdinka se jen tak nevidí

19.05.2016

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Jedna z mých nejoblíbenějších vůbec... a verše "můj život dohasíná, ano, aby se neobrátil v dým, musí mi dávat každé ráno jistotu, že vás uvidím" jsou tak nádherné, že si je (doufám) budu pamatovat navždy

Šafránčin anděl Šafránčin anděl Hilary McKay

Četla jsem několikrát a pokaždé mě bavila stejně

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Asi jsem barbar, ale nikdy víc. Přežila jsem jen s velkým sebezapřením.

19.05.2016 1 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nejlepší kniha, jakou jsem poslední dobou četla

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Začala jsem číst až po shlédnutí seriálu a musím říct že mě to nezklamalo... I když jsem si říkala, že na tak tlustou knížku nemám čas, nakonec jsem ji měla přečtenou ani nevím jak :D Jen některé kapitoly (Catelyn) mi přišly dost nezáživné.

19.05.2016 4 z 5