heliiinka heliiinka komentáře u knih

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Miluju ty dimenze! Baví mě matika a to je vlastně docela blízko fyzice, ne? Nevím, jak napsat komentář, aniž bych spoilerovala, tak to udělám stručně. :D
nápady a dimenze - geniální
čtivost - slabší, nemohla jsem se začíst
milostní trojúhelník - to mě baví vždycky
nepředvídatelnost - 100%
konec - mohlo by se to víc rozepsat, aby to nebylo tak hrc frc a konec.

22.04.2018 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Wow. Takhle zamotanou knihu jsem dlouho nečetla. Je tam toho tolik, že vážně nevíte čemu věřit. Možná je až škoda, že všechno se dozvíte v posledních 30 stránkách. Byla jsem tak dobře zmatená. Například mi všechny postavy přijdou něčím skvělé a něčím je zase nemůžu vystát. Takže jako opravdoví lidi :D Těším se na pokračování.

13.04.2018 5 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Mega moc se mi líbí ten nápad s Archivem. Asi proto, že mi připomíná knihovnu a knihovna je moje láska :D Ale k ději... Archiv je velmi čtivý, má nápad a hlavně dost neočekávaný spád. Jediné minus je Wesly. Přijde mi, že je tam jen proto, aby dodal tu romantickou atmosféru a jinak neudělal vůbec nic.

04.02.2018 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Líbí se mi nápad. Jasně postapokaliptyckých příběhů jsem četla spousty, ale propojená dvojčata byla zajímavá. Navíc postavy nejsou černobílé, ale mají pěkné leč předvídatelné osudy. Jedna věc mě ale hrozně štvala a to, jak je hlavní hrdinka Cass je neskutečně hloupá. Vždycky jsem se musela vydýchat nad její nechápavostí.
Za mě 4* za nečekaný zvrat na konci (sice to podle mě nebyl dobrý tah autorky, ale aspoň to bylo fakt překvapení.)

30.01.2018 4 z 5

Prsten Nibelungů Prsten Nibelungů Wolfgang Hohlbein

Využívá historické národy a země, ale možná mi to přišlo až přespříliš tragické. Až neuvěřitelně a *SPOILER* taky si myslím, že počet vražd je na 300 stran trochu moc. Nebylo to reálné. Jakože vyvraždit postupně celou Burgundskou rodinu? To si mohli najít zajímavější řešení zápletek.
*KONEC SPOILERU*
Ale líbí se mi postava kováře Regina. Autoři by mohli v dalších dílech popsat jeho příběh. Ale co jsem se dívala na další dva díly, tak budou ve stejném duchu. Takže tuhle ani další knihy číst už nebudu.
Přesto dávám 4*, protože historické knihy mám ráda a proto, že nikdy nevíte, kdo umře příště.

04.01.2018 4 z 5