Harry_ Harry_ komentáře u knih

Garfield - čím větší, tím lepší Garfield - čím větší, tím lepší Jim Davis

Stripy od: 10.9.1995. do 13.4.1996.
Číslo sešitu sebraných stripů vydaného v ČR: 29.

12.04.2015 5 z 5

Garfield - tuny zábavy Garfield - tuny zábavy Jim Davis

Stripy od: 5.2.1995. do 9.9.1995.
Číslo sešitu sebraných stripů vydaného v ČR: 28

Garfield drží tlustou linii Garfield drží tlustou linii Jim Davis

Stripy od: 3.7.1994. do 4.2.1995.
Číslo sešitu sebraných stripů vydaného v ČR: 27.

12.04.2015 5 z 5

Garfield to vyklopí Garfield to vyklopí Jim Davis

Obsahuje stripy od: 28.11.1993 do 2.7.1994.
Číslo sešitu sebraných stripů vydaného v ČR: 26

12.04.2015 4 z 5

Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? Superman: Co se stalo s Mužem zítřka? Alan Moore

Koukám, že jsem si náhodou v knihovně vybral zrovna díl poslední, přestože jsem nic jiného nečetl :) Inu, stane se. Takže asi jsempřišel o řadu narážek apod., ale číst se to dá i samostatně. Ukončení je pěkné a setkání s řadou postav DC universa (i když kromě Batmana mi nepřišli nijak sympatičtí). Za mě 5*.
V knize jsou ještě dva příběhy:
- Superman a bažináč - Hranice džungle (4*)
- Annual Superman - Pro muže, který má všechno... (3*)
Uvedená cena: 399 Kč

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

tenax napsal zde asi tak vše, co jsem měl na srdci. Každopádně můj první Cornell a mám obavy, že všechno další bude horší, protože jeho vyprávění i téma mě v této knize opravdu zaujalo. Milovníkům historie této doby (15,. stol.) a napínavé četby, která jednoduše plyne (bohaté dialogy, žádné zdržovačky s psychickými pohnutky postav nad rámec jejich stručného uvažování o Bohu), lze jen doporučit.

23.02.2015 5 z 5

Srí Lanka Srí Lanka Verity Campbell

Dobře udělaný průvodce: přehledně sestavený, s reáliemi, mapkami i popisy. Po Rough Guide druhý nejlepší. Samozřejmě rok 2001, resp. 2003 v češtině je zoufale zastaralý a spolehnout se na něj nemůžete. Nejaktuálnější je v angličtině vydání z ledna 2015.

23.02.2015 3 z 5

Srí Lanka / Maledivy - průvodce Srí Lanka / Maledivy - průvodce Jaroslav Kalivoda

Útlá kapesní knížečka se zdá být praktická, ale kromě zastaralosti mi ani nevyhovoval formát. Husté písmo je sice prokládáno fotky, ale chybí mapy a systémem knihy jsou okruhy, kde je kilometrovník jako by bylo nutné vše projet autem s komentářem. Doporučuji si ji prohlédnout, než si ji vezmete s sebou nebo dokonce koupíte. Nejlepším průvodcem po Srí Lance je zcela jistě Rough Guide (JOTA).

23.02.2015 2 z 5

Srí Lanka Srí Lanka Luboš Y. Koláček

Čtivý cestopis, obvyklý mix faktů, osobních zážitků, popisu a hodně obrázků. Kniha odpovídá době, nyní je řada věcí jinak, zejména v oblasti bezpečnosti severu ostrova. Nenáročné čtení lze doporučit. Cestovatel Koláček mě zklamal snad jen tím, že si hraje na meditaci, spirituální zážitky a zároveň se fotí s Budhou, přestože ví, že se to nemá.

23.02.2015 4 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Můj první Vondruška a je to paráda :)

15.12.2014 5 z 5

Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska Kamenné kříže Čech, Moravy a Slezska Nataša Belisová

Nádherné fotky a dostatečný teoretický základ k problematice kamenných křížů, díky.

01.12.2014 5 z 5

Garfield u koryta Garfield u koryta Jim Davis

Klasika, která nezklame :)

01.12.2014 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Sapkowski ve staré dobré formě, přečteno víceméně jedním dechem. Opět se zamotá do čarodějnických a vládních intrik, třebaže vůbec nechce. Časově lze knihu zařadit před první povídkovou knihu.
Čekal jsem jako ostatní trochu víc, 9/10.
Zajímalo by mě, na čem Sápek pracuje teď ;)

26.11.2014 4 z 5

Šumava Šumava Ivo Paulík

Pro plánování výletů na Šumavě super. Hvězdičku strhávám za chybějící obsah/seznam/rejstřík tras s jejich zakreslením do větší mapy, aby bylo jasné, které trasy jsou pro danou oblast relevantní.

08.11.2014 4 z 5

Stíny nad řádem Kai Stíny nad řádem Kai Joe Dever

Pro znalce gamebooků příjemná povinnost. Tento díl vypráví "jak to všechno začalo". Pár hlavních hrdinů, klasický příběh o dobru a zlu. Pěkně připravený svět, ale na můj vkus trochu moc bohů, polobohů, krystalů apod. Nejvíc mi vadí, že nastaví pravidla, aby je o pár řádku dál hned porušil. Hlavní hrdinové jsou na začátku nuly, co moc nestudovali a přesto na konci bez jakéhokoliv dalšího vlivu či vysvětlení likvidují nepřátele. Škoda nevyužitého potenciálu, o době jejich studia šlo napsat mnohem víc, aby si hrdiny čtenáž oblíbil. Takto to ani nestihne, protože nemá moc důvodů, s charaktery se neztotožní, protože jejich myšlenkové pochody jsou docela jednoduché. Určitě se to dá číst, není to náročné, ale snad budou další díly lepší.

08.11.2014 3 z 5

Tenkrát na Západě Tenkrát na Západě Karel Jordán (p)

Velmi pěkný přehled westernových filmů a to včetně easternu a dalších evropských pokusů, o kterých se moc neví. Autor má bohatou slovní zásobu a přestože píše stále o jednom tématu, neopakuje se, zajímavě staví věty a souvětí. Knize bych vyčetl snad jen chybějící přehledný rejstřík filmů (tabulku) s názvem, rokem, režisérem.

05.11.2014 4 z 5

Čas rytířů Čas rytířů Zdeněk Žemlička

Slovanský hrdina se jen tak v SF literatuře nevidí, takže za mě dobrý :)
Autor již nějaké to fantasy už určitě také přečetl, protože tam (kromě klasických fantasy postav a prostředí) některé motivy nejsou úplně nové: "nemusíme zabíjet vše, co se nám nelíbí", viz Sapkowski.
Kniha hned v úvodu představuje autorovo dílo, takže nikdo by neměl být překvapen, že jsou to povídky již dříve vydané v Pevnosti. Mně to vůbec nevadí, jsem rád, že to vyšlo takto pohromadě. Doporučuji.

Omega, planeta zla Omega, planeta zla Robert Sheckley

Klasická "rodokapsová" SF ve formátu i čtivosti ideální na dovolenou nebo autobusu. Chytne a nepustí.

Rýma Rýma Stanisław Lem

Asi jsem četl něco jiného. Mé seznámení s Lemem není ideální, prvních 30 stran jsem přetrpěl, protože se do té doby nic nedělo. Až po konzumaci dalších cca dvaceti stran začíná být jasné, o co vlastně jde a pak už jen z povzdálí, bez emocí hlavního hrdiny, sledujeme popisy zprostředkovaných událostí (myšlenkové pochody hrdiny jsou nepodstatné) v minulosti. Detektivka s SF podtextem je pro mě novinka, ale také poněkud trpká zkušenost. Příště se nejdříve podívám sem na hodnocení, ale na Lema jsem určitě nezanevřel, ještě je určitě co zkoumat.

21.09.2014 2 z 5

Chorvatské pobřeží Chorvatské pobřeží Marek Podhorský

Pokud se vydáváte k Jaderskému moři z chorvatské části, doporučuji.