hanis2806 hanis2806 komentáře u knih

Granátové jablko Granátové jablko Halina Auderska

První polovina knihy pro mě byla nudná a nedařilo se mi se začíst. Druhá polovina knihy byla trochu lepší. A konec jsem vůbec nečekala. Ke knize se určitě nevrátím.

04.09.2017 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Neuvěřitelně dojemný a silný příběh o třináctileté dívce, která se vzepře rodičům a odmítne darovat ledvinu své nemocné sestře. Anna za svůj krátký život podstoupila nesčetně lékařských zásahů, aby pomohla uzdravit svou sestru, která trpí velmi vzácnou formou leukémie. Stejně jako Anna jsem v průběhu čtení přemýšlela nad tím, jestli to co Anna dělá je správné. Stejně jako Anně mi bylo jasné jak vše dopadne, pokud odmítne darovat ledvinu. Proto mě velmi dojal závěr příběhu.

31.07.2017 5 z 5

Stýskání po mámě Stýskání po mámě Joyce Carol Oates

Psychologický a hodně osobní román o ženě, která najde svoji matku mrtvou. Prožíváme s hlavní hrdinkou Niki násilnou smrt a pohřeb její matky, truchlení a stýskání po ní. Niki dělá co může, aby se se ztrátou nějak vyrovnala. Její život nabere úplně nový směr. Dozví se několik skrytých tajemství ze života své matky a na čas se vžije do její kůže a dělá to co dříve dělávala její matka. Tato kniha donutí čtenáře zamyslet se nad vlastním vztahem k matce a nad pomíjivostí života. Moc se mi líbila, četla se zlehka a zakončena je skvěle.

23.07.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tato kniha mě dokázala rozesmát, místy i dojmout skoro až k slzám. Je to moc příjemné čtení.

20.01.2017 3 z 5

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Zajímavá kniha o dětském pláči a jeho příčnách. Autor má spustu zkušeností z praxe dětského doktora a píše velmi čtivě.

18.01.2017