Hanilelai Hanilelai komentáře u knih

Ostrovní zprávy Ostrovní zprávy Annie Proulx

Kniha výstižně zachycuje přeměnu hlavního hrdiny z nesebevedomeho chlapa v pracujícího otce a muže, jenž opět začíná milovat. Drsná severska krajina, zvyky tamních obyvatel i tajemství jeho rodu knize přidává na ctivosti. Na konci příběhu chce čtenář věřit tomu, ze "láska může někdy být bez bolesti a trapeni".

01.03.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Nádherná sladarna☺ Zajímavý přístup, kdy vidíte lásku jen z jedné strany. Da se však tušit,ze Savannah miluje Johna stejné intenzivně jako on ji, byt je osud rozdělil. Zůstává pro čtenáře otázkou, zda Savannah tuší, kdo je uslechtilym darcem peněz....a tak to má být ☺ Nejvíc z knihy me však zasáhla linka vztahu mezi synem a otcem

21.02.2017 3 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Myslím, že se dílo povedlo. Byť mám jednu připomínku - vraha jsem odhalila velmi brzy, což mně spíše zkazí náladu, než udělá radost. Raději mám příběh, kdy do poslední chvíle tápu mezi více variantami. Nicméně autora budu i nadále vyhledávat a třeba v budoucnu překvapí.

03.02.2017 3 z 5

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Kniha mě neoslovila. Dočetla jsem ji, protože se držím zásady dočíst knihu/dát autorovi šanci. Styl vyprávění se mi zdál strohý; spíše odpovídal záběrům kamery či scénáři samotnému. Něco tomu prostě chybělo....A nezachránily to ani fotografie z filmu. Neztotožnila jsem se s hlavní hrdinkou, a to je kámen úrazu.

03.02.2017 2 z 5

Sváteční vraždy Sváteční vraždy Daniela Fischerová

Na knihu jsem narazila v knihovně a opravdu mě mile překvapila. Jde spíše o oddechové čtení. Detektivní příběhy jsou propojeny hlavními hrdiny - bratry/dvojčaty Královými, kteří nejsou zrovna nejmladší:-) Najdete zde milý humor a jen náznak "krveprolití" ve stylu severských detektivek...Pokud si chcete u knihy odpočinout a zkusit odhalit vraha ze zanechaných indicií, jsou tyto detektivní novely pro vás to pravé. Mrzí mě však, že v naší knihovně chybí díl první, abych se mohla dostat k počátku jejich pátrání a seznámit se s nimi detailněji.

03.02.2017 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha mě velmi zaujala, a to v přístupu Grace a Guse k zákeřné chorobě. Zanechala ve mně silný dojem. Tak trochu jsem však očekávala finále ve stylu Císařského neduhu...

03.02.2017 3 z 5