Hanča84 Hanča84 komentáře u knih

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Severská mytologie patří k mým nejoblíbenějším a v Rickově podání z toho nemohlo vzniknout nic jiného, než naprosto úžasná, čtivá a velmi vtipná knížka :D

Nedoporučuji to ovšem číst v noci, párkrát jsem měla velký problém s tím, abych nevzbudila celý barák xD

23.11.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Knihu jsem přelouskala za pár dní a musím konstatovat, že zklamaná jsem rozhodně nebyla :D
Naopak si myslím, že se na ni brzy vrhnu znovu ^^

22.08.2018 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Tuto povídkovou knihu, na kterou jsem narazila spíše náhodou, jsem začala na doporučení některých čtenářů číst jako první. Byl to vlastně takový skok do neznáma, chtěla jsem zkusit něco nového... okamžitě jsem si ji zamilovala. Děj knížky mě naprosto učaroval a já nejedenkrát uprostřed čtení překvapeně zjistila, že už jsou dvě ráno. Obdivuji autorku za tak velkou fantazii a naprosto skvělý, velmi čtivý a jaksi nenucený styl psaní. Z mého pohledu tedy určitě doporučuji, tato kniha patří do kategorie nejlepších fantasy, co jsem kdy četla. Po krátké pauze se určitě vrhnu na první díl této série :)

04.06.2018 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Tohle bylo tak úžasné!
Máme s přítelem načtené všechny její knihy se strašidelnými domy a časem nás začlo trochu nudit stejná výstavba příběhu a podobná témata, tímhle nám ale autorka už od první stránky pořádně vypálila rybník. Zpočátku člověk sice moc nepobírá, co se vůbec v knize děje, a tak mu nezbývá nic jiného, než se bát (což díky obzvlášť děsivým popisům autorky není moc velký problém) to se ale postupně vysvětluje a po dočtení jsme se s přítelem shodli, že se u nás kniha umístila vedle dalších dvou nejlepších od autorky - Ducha domu Ashburnů (díky její strašidelnosti) a také mezi Přízraky domu Carrowů, která zase vyniká svým příběhem. Děsy Leigh Harkerové se snad už nemohou více lišit od šablony, kterou autorka postupně během svého psaní zavedla. Byla jednou z mála, ze kterých při čtení opravdu běhá mráz po zádech, a na konci nechá čtenáře s vyvalenýma očima a dokořán otevřenými ústy.

25.07.2023 5 z 5