HλNKA HλNKA komentáře u knih

Hon Hon Andrew Fukuda

Když svět ovládnou upíři, kteří si místo smíchu drbou zápěstí, vypadá to na slušnou katastrofu, která se nečekaně nedostavila, protože tahle kniha se mi k velkému překvapení opravdu hodně líbila. A i když se mi zpočátku drbání zápěstí, slintání či spaní hlavou dolů úplně nezamlouvalo, konečně se alespoň někdo pokusil vytvořit trochu jiný prototyp upíra, než na kterého jsme zvyklí.
Za mě velice slušných 80 % a těším se na pokračování..

28.09.2014 4 z 5

Bez srdce Bez srdce Chelsea Cain

Jedním slovem: Psycho. A pořádné! To však nemění nic na tom, že je to naprosto skvělá kniha, která se vám dostane do hlavy a jen tak z ní nezmizí.. Jako Gretchen..
Doufám, že u nás vyjdou i další díly :-)

24.08.2014 5 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Škoda té první poloviny. Po prvním díle jsem byla vcelku natěšená a zvědavá na pokračování, jelikož mě opravdu mile překvapil svou čtivostí, vtipem i celkově dobře zpracovaným duchařským tématem, ale nakonec jsem byla ze začátku mírně zklamaná. Každopádně jsem nehodila flintu do žita a teď jsem za to ráda, protože druhá polovina byla přesně to, co jsem od knihy očekávala - čtivá, svižná, s překvapivými momenty a vývojem událostí a bez chuti přizabít Alonu! :-)

11.07.2014 3 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Když jsem ji před pěti lety prvně četla, zamilovala jsem si ji. Je to neskutečně silná kniha, po jejímž dočtení se mi klepala kolena a ještě dlouho poté jsem ji nemohla dostat z hlavy. Je to moje srdcovka, která mě přivedla ke čtení a které se nikdy nevzdám! :-)

04.06.2014 5 z 5

Narutův styl Narutův styl Masaši Kišimoto

Jeden z mých nejoblíbenějších dílů celého anime v neanimované verzi. Nejde nedat pět hvězd.

23.01.2014 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Zpočátku jsem měla obavy, co jsem si to zase pořídila za "puberťáckou" knížku.
Asi už jsem opravdu vyrostla z dívčích knih (které jsem vlastně nikdy moc nemusela), kde je všechno přeslazený a i přes všemožné tragédie nakonec všechno dopadne dobře - přesně tak, jak odhadnete po pár stránkách.
Ale jsem ráda, že jsem se u téhle knihy spletla. Protože jsem se opravdu bála, že nějak takhle dopadne vyprávění o šílené nemoci očima náctileté slečny.
A kniha mě mile překvapila. Bylo to napínavé a tak jsem pořád četla, četla a četla, dokud jsem to nepřečetla.
Nakonec jsem vlastně dostala přesně to, co člověk po přečtení anotace chce :-)
Rozhodně jsem zvědavá na pokračování..

26.03.2013 5 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Jak zhodnotit knihu, u které se musíte u po přečtení prvních třech vět smát?
Ano, právě ten zvláštní humor, který šel ruku v ruce s "debilismem", natvrdlostí a hlavně "jmény" hlavních hlavních postav, které zažívaly pekelně vtipné, na hlavu postavené, nereálné a nepředstavitelné situace, napomohl tomu, že jsem knihu přečetla bez problémů a s úsměvem na rtech. Vážně se mi to líbilo.
V průběhu čtení vás to nutí se smát, chytat se za hlavu, protože co tam někteří vyvádí, je opravdu nadlidskými výkony. Nutí vás to pokládat si otázky typu: "Jak může bejt někdo takhle blbej?", "Je tohle vůbec možný?" apod.
Ale stejně čtete dál a dopracováváte se ke konci.
Jestli jste v některých knihách občas postrádali spád, tady budete postrádat záchrannou brzdu, protože v téhle knize se pořád něco děje! Budete si připadat jako na tobogánu, protože rychlost děje je tu opravdu rapidní.
Je to prostě příjemná a humorná oddechovka, u které nesmíte přemýšlet ;-)

22.03.2013 3 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Po Vesmírné pouti od A. K. Ryan, od které jsem zprvu očekávala nudný, nezajímavý a naprosto tuctový příběh ala Star Trek a která si mě po přečtení naprosto získala, jsem hledala další příběhy o vesmírném "dobrodružství". A tak jsem objevila Beth Revis a její Loď mezi hvězdami.
Anotace zněla velmi slibně, všude mnoho kladných ohlasů a ta obálka..! Koupila jsem si ji. A rovnou i s druhým dílem, nač ztrácet čas.
Pak jsem se jednou pustila do čtení..
..a po sto stránkách knihu odložila. Vzdala.
Tak to prostě u přehnaně velkých očekávání asi bývá.
Chtěla jsem prostě jen příběh plný postav, které si zamilujete, které budete nenávidět, kterým budete držet palce, o které se budete bát.. Příběh o vesmíru, hvězdách, galaxiích, vesmírné lodi, kterou budete znát do nejmenšího detailu a kterou si budete umět představit. Příběh plynoucí bez sebemenšího zádrhelu, který nepostrádá napětí, akci, humor, lásku i nenávist, život i smrt. Příběh o budoucnosti, která nás děsí a fascinuje zároveň...
A to jsem bohužel nedostala. Na mě tam bylo prostě jen málo popisů a vysvětlení a moc postav, které mi byly bohužel vlastně úplně lhostejné.
Škoda.

01.04.2015

Šepot Šepot Mijuki Mijabe

Tohle je přesně ten typ knihy, co vás na první pohled zaujme jak názvem, tak obálkou. Ani jsem nemusela moc dlouho přemýšlet nad tím, jestli koupit nebo nekoupit..
Celkově se mi kniha hodně líbila. Byla originální, zajímavá. Bavila mě číst, těšila jsem se na každou další stránku, takže jsem ji přečetla doslova jedním dechem. Jsem ráda, že jsem si ji nakonec pořídila.
Takže hodnotím čtyřmi hvězdičkami, protože mě prostě jen nedostala do kolen ani neposadila na zadek ;-)

25.11.2012 4 z 5