Guinevra Guinevra komentáře u knih

Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Syn Buvola: Wen Anyar - V Agoku s Lékaři bez hranic Stanislav Havlíček

Lékárník Standa je odborník na svém místě, v lékárně v Agoku by bez něj dělali všechno špatně. Prostě takový Ferda mravenec, vše vymyslí, naplánuje a spraví. Je i trochu Mičurin, vypěstuje si rajčátka, tam kde nic neroste. A když zrovna nepracuje, stává se Ziburou a toulá se přírodou a městy.
Knížka Vás vtáhne, nepustí a po dočtení zůstanete s wow výrazem ve tváři.
Už se těším na druhý díl z Bangladéše :)

01.08.2019 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Kniha byla výborná, čtivá. Velké plus za to, že se autor držel informací z dochovaných historických pramenů.
Jenom velká škoda, že v knize nebyla mapka s vyznačením, kudy se expedice ubírala. Hodně by to pomohlo, zvlášť, když se pak cesty lékařů rozdělily a každý jel pomáhat do jiných částí španělského impéria. Musela jsem kvůli tomu dost často zapínat Goooglemaps :-)

15.07.2018 5 z 5

Slepý hodinář Slepý hodinář Richard Dawkins

Mimořádně zajímavá kniha, doporučuji! Oddechové čtivo to zrovna nebylo, snad mimo kapitoly o netopýrech, člověk se ale dozví takových zajímavostí... třeba teď už vím, proč nemůžu mít andělská křídla a oči na patách. A konečně mi někdo vysvětlil, kam se poděly všechny evoluční mezičlánky.

24.08.2018 5 z 5

Poklad vévody Jindřicha Poklad vévody Jindřicha Ivan Milan Jedlička

Kniha je o pátrání po relikviáři svatého Maura. Je zde poměrně přesný popis celého postupu pátrací skupiny. Navíc je dějem propletena celá hledací akce druhé strany, která prodlužováním přišla k prázdné skrýši. Zde je asi těžko posoudit míru pravdivosti, ale rozhodně to stojí za přečtení.
V knize jsou i fotografie relikviáře, Bečovského zámku, místa nálezu a dobových dokumentů.
Příběh je velice čtivý, takový hon za svatým grálem po česku. Malé mínus za množství těch kafí a cigaret, co je v příběhu vypito a vykouřeno, pomalu na každé straně...

01.08.2018 5 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Prima odpočinkové čtení, hlavní hrdinka byla ale šílená stíhačka, chudák Draven neměl šanci :D

06.10.2017 4 z 5

První stopa První stopa Markéta Peggy Marvanová

Ať si kdo chce co chce říká, kniha je výborná, jedna z těch knih od kterých se nejde odtrhnout. Během čtení drkotáte zuby a hltáte každý kilometr spolu s Peggy a Adamem. Vřele doporučuji!

05.12.2018 5 z 5

Jedním slovem bomba, přečteno za 2 dny, 2 dny po vydání knihy:D

17.06.2018 5 z 5

Když král ztrácí Francii Když král ztrácí Francii Maurice Druon

Úžasné vyprávění, hlavně druhá půlka knihy. To dobývání hradu obléhací věží nebo líčení tažení na bitvu, okamžiky v předvěčer bitvy i samotná bitva u Poitiers, jako bych tam byla. Četlo se jedním dechem.

18.01.2018 5 z 5

Dominika na cestě Dominika na cestě Dominika Gawliczková

Super kniha, po dočtení má člověk chuť hned někam odjet, totéž se mi stalo po přečtení On the Road od Kerouaca. Bonusem jsou pasáže, kde se člověk nemůže nesmát nahlas.

15.07.2017 5 z 5

Krvavé kaskády Krvavé kaskády Karel Nosek

Neuvěřitelně čtivá kniha , kterou jsem již podruhé v životě přečetla, nyní za tři dny. Nechce se věřit, co pan Nosek zažil, přežil. Každý by si měl tuto knížku přečíst, aby se nezapomínalo.

06.12.2016 5 z 5

Vánoční koledy naší babičky Vánoční koledy naší babičky Klára Trnková

Nádherná knížka, 19 tradičních českých koled, na každé dvoustraně jedna. Líbí se mi ilustrace a ozdobné písmo, kterým jsou koledy psané.

02.01.2020

Libuše Trnavská + Na křižovatkách Libuše Trnavská + Na křižovatkách Bohumil Zahradník-Brodský

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a nelituji. Otevřela se mi doba našich prababiček, kdy pro udržení dobrého jména lidé byli schopni obětovat cokoliv. V jednom i druhém příběhu bylo několik WTF momentů, kde hlavní postavy zareagovaly úplně jinak, než by zareagoval dnešní člověk. Zápletky byly vcelku prosté, ale líbily se mi. Kniha je psaná jazykem té doby, plným přechodníků a výrazů jak z černobílých filmů, což byl ze začátku nezvyk, ale později jsem tomu přišla na chuť. Dokonce mě to navnadilo si ještě někdy něco od Zahradníka-Brodského přečíst.

11.10.2018 4 z 5

Lilie a lev Lilie a lev Maurice Druon

Strašně se mi líbil popis středověkého turnaje a to, že v knize autor často zmiňoval Jana Lucemburského a jeho kaštanový, hedvábný a pěkně upravený vous.

20.12.2017 5 z 5