guardian guardian komentáře u knih

Nefertiti - sluneční stín Nefertiti - sluneční stín Christian Jacq

Myslím si, že milovníci historických románů s propracovanou psychologií postav a napětím budou z této knihy spíše zklamáni. V knize letíme příběhem rychlostí světla, což je velká škoda. Postrádám zde smysl pro detail. Na druhou stranu pro neznalce historie Egypta, kteří začínají s takovým čtením, by mohla být tato kniha dobrým úvodem. Nebudu hodnotit hvězdami, neboť si myslím, že hodně záleží na náročnosti čtenáře včetně jeho znalostí historie.

Iluze Iluze Richard David Bach

Nelze hodnotit, neboť toto dílo si lze vysvětlit tolika možnými způsoby, že si netroufám říct, co se mi autor vlastně snažil sdělit. Stojí za přečtení už jen pro ten pokus, co si z toho vezmete zrovna vy.

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Za mě nejgeniálnější satiricky podané rýmy, u kterých se prostě nejde nesmát.

08.04.2019 5 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Trefila se mi do gusta, jen bych ji nezařadila mezi TOP VÝBĚR, proto 4*.

08.04.2019 4 z 5

Četla jsem již v pubertě, takže nedokážu říci, jak náročná kniha ve skutečnosti je. Zařadila bych ji mezi náročnější čtení, ale rozhodně stojí za to přečíst. Především pak pro milovníky historie Egypta je to jedno ze základních literárních děl, která by neměla chybět ve vaší sbírce přečtených knih.

Jen jeden svět Jen jeden svět Renata Šindelářová

Nesouhlasím s některými níže uvedenými zápornými komentáři. Podle mého šlo v knize o znázornění dvou naprosto odlišných světů, které ale ve své podstatě splývají v jeden. Od toho název knihy. Je v tom filozofie. Tu však nenajdete, pokud jste zvyklí číst knihy "spotřebně", "tupě", aniž byste se zamýšleli nad obsahem, souvislostmi apod. Vzhledem k myšlence, která pro mě z knihy vyplývá, je znázornění těchto dvou světů žádoucí přesně tak, jak jsou popsány. Za mě 5 hvězdiček.

Níže uvedenému komentáři bych ráda vzkázala - potrefená husa?!

19.03.2019 5 z 5