Nefertiti - sluneční stín

Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny. Je to více než tři tisíce let… a její příběh nepřestává fascinovat. Neuvěřitelný osud nejkrásnější egyptské královny. Nefertiti. Legendární královna, jejíž krása díky známé barevné bustě překonala věky. Kdo vlastně byla tato výjimečná žena? Dochované písemnosti a archeologické nálezy napovědí mnohé, ale dokáže vědec nahlédnout přes propast času až do lidských srdcí? Poodhalit tajemství dávných vášní? Každý určitě ne, ale egyptolog Christian Jacq je současně romanopiscem, takže čtenáře čeká neobyčejný příběh. Intriky, nebezpečí, zrádci i spojenci, láska a ohromná vize, která předběhla svou dobu natolik, že musela skončit neúspěchem. Legenda o králi, který si svou vyvolenou našel podle střevíčku, která přetrvala až do moderních pohádek. To všechno v knize najdete. Přijměte tedy pozvání do Achetatonu, Slunečního města, do jeho chrámů, paláců a zahrad… a nechte se okouzlit milostným příběhem Achnatona a Nefertiiti, dvojice, jejíž mystické vášnivé spojení změnilo chod dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/249151/nefertiti-slunecni-stin-neuveriteln-JgB-249151.jpg 4.119
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Metafora

Néfertiti, l'ombre du soleil (2013)

Kniha Nefertiti - sluneční stín

guardian

Myslím si, že milovníci historických románů s propracovanou psychologií postav a napětím budou z této knihy spíše zklamáni. V knize letíme příběhem rychlostí světla, což je velká škoda. Postrádám zde smysl pro detail. Na druhou stranu pro neznalce historie Egypta, kteří začínají s takovým čtením, by mohla být tato kniha dobrým úvodem. Nebudu hodnotit hvězdami, neboť si myslím, že hodně záleží na náročnosti čtenáře včetně jeho znalostí historie.

sgjoli
17.11.2018

Knihy ze starověkého Egypta mám moc ráda a tohle mne bavilo. Neskutečně jsem si to užívala! Kniha ve mne vyvolala děsnou touhu být součástí starého Egypta a žít ten příběh ve skutečnosti se skutečnými postavami – ne si to číst jen jako román. Skvělý zážitek! Jednu hvězdu jsem musela odebrat za ten styl psaní, který je trochu neobvyklý, trochu složitější – čtenář si na něj musí chvíli zvykat. Ale jinak spokojenost!

HDosoudilová
21.07.2017

Miluju Starodávný Egypt a tuto knihu jsem navíc vyhrála v soutěži, takže jsem se na ni fakt těšila. Četla se celkem dobře, příběh nebyl špatný ale spíš takový průměr. Ani neurazí, ani nenadchne.

MartinaF
07.08.2016

Dočteno, ale žádný velký dojem z knihy nemám. chtěla jsem Nefertiti, četla jsem spíše o Achnatonovi. Neříkám, že to bylo špatné, ale četla jsem lepší beletrizované životopisy.

jindrusa
01.02.2016

Kniha nebyla úplně nejhorší, ale už jsem o těchto postavách
četla podstatně lepší kousky.Za mne průměr.

ufounek17
28.10.2015

Parádní román...doporučuji

milunka21
02.09.2015

Krásný román založený na skutečných událostech :-)

Alex.Barunka
30.07.2015

Na knihu jsem se opravdu těšila, ale byla pro mě spíš zklamáním. Nemohla jsem se do ní začíst, byla suchá, chyběla jí jiskra a atmosféra dávných časů.