FuriosoR FuriosoR komentáře u knih

Plášť Plášť Joe Hill (p)

Miluju ty chvíle, kdy se mi do ruky dostane komiks nebo kniha, a já ani nemám tušení, co mě čeká ! :)
Podle obálky jsem si říkal,že asi držím v ruce komiks o superhrdinovi... a nakonec se to pro mě vyvrbilo úplně jiným, neočekávaným směrem.
První povídka zaujala, druhá totálně překvapila svou dramatičností, kdy hlavní hrdina není zas tak úplně hrdina, ale ublížený chlap se zlomeným srdcem. Konec jsem pak v určité části i očekával, ale to nevadí, po dočtení jsem byl akorát chvilku v háji z osudu některých postav.

P.S. Nikdy neberte oblíbené hračky svým dětem, může se Vám to krutě vymstít.

22.02.2018 5 z 5

Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny Stroj na hity - Uvnitř hudební továrny John Seabrook

Kniha přináší vcelku zajímavý pohled do hudebního byznysu POP music, aneb "money, money, money" a "evidentně máš talent, ale tvoje nápady nestojí za nic, takže to uděláme všechno po mým, a bude z Tebe stár"... Byznys, který v některých případech zavání vykořisťováním, jak se dočtete sami...
V knize taky zjistíte, že za tvorbou songu, co slýcháte denně, možná stojí více lidí, než jste si původně mysleli.
Poslouchám všechno, takže pro mě bylo obohacující počtení o Backstreet Boys, Britney, Rihanně, Katy Perry i korejském K-Popu. Některé věci jsem nevěděl a některé i lehce překvapily, ale zas tak jsem v minulosti tyhle interprety nezkoumal, abych pravdu řekl.
Velký plusový bod bych dal knize za neustálé odkazy na songy a srovnávané kapely, které obohatili můj playlist v průběhu čtení.

26.11.2017 5 z 5

Sága 5 Sága 5 Brian K. Vaughan

Tento díl nezklamal, opět výborný, Sága si pořád drží své tempo! :) Kresba je TOP, příběh neustále graduje, překvapuje, postavy jsou prostě skvělé, i když zažívají krušnější chvíle...
No jsem zvědav, co přinese další díl, už se nemůžu dočkat.

11.09.2017 5 z 5

Sága 3 Sága 3 Brian K. Vaughan

Pořád to pro mě neztratilo kouzlo a ani kvalita zatím nijak neupadá. Několik překvapivých i úsměvných momentů, Hazel roste a "záporáci" nedají pokoj.
Věřte mi, shledání bývalky se současnou přítelkyní nedopadá dobře v reálném světě, natož v komixu :D

13.07.2017 5 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Kresba... krásná, rozmanitá a pohádkově barevná. Postavy... sympatické, humorné a občas natvrdlé. Příběh, co se bude, pokud chápu dobře, odehrávat vždy v jiném městě s pořád stejnou zápletkou umírání a nějakým tím vývojem postav a jejich vzájemných vztahů... ? Ok, na mě to zabralo, svět Ekha a známé stavby jsou vykresleny detailně, je to pozitivní komiks, který mě oslovil :)
(navíc... koupil jsem ten komiks kvůli té blondce a zklamaný nejsem, takže za mě dobrý ;D )

Sága 2 Sága 2 Brian K. Vaughan

Druhý díl a zase pecka ! :)

Sága Sága Brian K. Vaughan

Příjemně jsem se u tohoto skloubení sci-fi a fantasy bavil. Hlavní postavy sympaťáci - váleční dezertéři dvou válčících stran, kteří se i přes rasové rozdíly a zvyky zamilovali jeden do druhého a zplodili spolu dítě, které je křížencem, a díky čemuž po nich všichni jdou.
Vedlejší postavy jsou taky moc fajn, Vůle je borec a jsem zvědav, co předvede dál.
Kresba jinak příjemná, nějaká ta erotika taky nechybí :)
Bonus za Prolhanou kočku!

Leeeežžžžžžž...

09.07.2017 5 z 5

Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Star Wars omnibus: Vzestup Sithů Randy Stradley

Poslední dva roky jsem po tomto Omnibusu pokukoval, až jsem ho nakonec koupil... a nelituju toho!
Nejvíce mě zaujaly příběhy Rady Jediů, Qui-Gona a Obi-Wana, a samozřejmě poslední závěrečný arch s Darth Maulem, který celému Omnibusu kraloval, a díky kterému jsem hlavně tento Omnibus koupil.
Těším se na další.

Star Wars - Kenobi Star Wars - Kenobi John Jackson Miller

Na začátek menší vsuvka, vůbec se netýkající knihy (seriálový SPOILER!!!):
Původně jsem před přečtením doufal, že kniha bude na způsob komiksu OLD WOUNDS (https://www.youtube.com/watch?v=DMryzbm3Leg), pak se ta scéna ale tento rok objevila v animovaných SW:Rebels (https://www.youtube.com/watch?v=no4SxdIIDBE) a moje naděje pohasly. Každopádně jsem si více přál vidět ten souboj na velkém plátně s herci z EP.1, nicméně...

Knihu jsem si dlouho šetřil, nakonec pro mě byla vynikající a překvapivá. Ze začátku jsem sice měl problém se jmény, ale děj postupně příjemně gradoval. Obi se ve svém vyhnanství na Tatooine snaží plnit svůj "úkol" dohledem na Lukea a zároveň na sebe nepoutat moc velkou pozornost, což se mu ale moc nedaří. Zjišťuje, že i zde na Tatooine lidé vedou své malé a osobní války. Snaží se pomáhat kde to jde, ale zároveň si musí si dávat pozor, aby jeho činy nijak neohrozily jeho poslání na této planetě.

Jeho neustálý vnitřní boj ohledně porážky Anakina a výčitek, že měl zasáhnout dříve a tím pádem zachránit spousty životů, se na Benovi dost podepisují. Stejně tak, jako jeho osamělý život, kdy si od sebe distancuje osoby, kterým je blízký, což vygradovalo pro mě ve smutný, ale očekávaný konec.

Plusy:
- Obiho meditace a rozmlouvání s Qui-Gonem
- menší náhled do historie a tradic Tuskenů a Jedie Sharad Hetta
-Obiho zmínění starých lásek (navíc jedna byla Jedi, díky které se při její smrti Obi-Wan málem dostal na temnou stranu síly, ale to už jsem načetl na googlu :) )
-samozřejmě samotný OBI-WAN KENOBI !!!

Mínusy:
-když už se rozrůstá to filmové SW universum s Antology movies, pořád čekám na SW film o Obi-Wanovi s Ewan McGregorem :)