ftanka ftanka komentáře u knih

Ohňostroj marnosti Ohňostroj marnosti Tom Wolfe

Opäť jedna z kníh, ktorá by mala patriť k povinnej literatúre. Jasný príklad toho, ako sa dá na počkanie vyrobiť zloduch, či obeť, podľa toho, ako sa to zrovna hodí. Spomeňte si na to, až budete hltať zaručené správy z médií a bez kritického myslenia milovať či nenávidieť toho, koho vám určia, že je práve potreba.

22.07.2023 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ten schizofrénny pocit, keď neviete, či knihu zaradiť do povinného čítania, alebo zavrieť niekde do trezoru, aby sa nedostala do rúk nepovolaným,...alebo je už neskoro?..

03.04.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Ten znepokojujúci pocit vo mne zostal dlho po prečítaní,..
Bože, prosím, ja nechcem ohlúpnuť!..kvôli knihám ako je táto nesmiem zabudnúť čítať!! :-(

03.04.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nad hlúposťou ešte nikto nezvíťazil, v boji proti nej však nikdy nesmieme ustať, pretože až zmizne zo sveta posledná kniha, bude to tá najsmutnejšia a najdesivejšia doba, ktorej sa dúfam nedožijem.

01.04.2020 5 z 5

Utopie, nejlepší verze Utopie, nejlepší verze Ivan Kmínek

Aj keď bol pre mňa koniec knihy resp. hlavného hrdinu dosť očakávaný, kniha ma bavila a myslím, že žiadneho fanúšika utopistickej literatúry nemôže sklamať.

01.04.2020 4 z 5

Šibalské rozprávky Šibalské rozprávky Imants Ziedonis

Netradičné príbehy a zaujímavé ilustrácie, ktoré sa mi ako malej veľmi páčili.

20.03.2020 5 z 5

Kamarát Čipko Kamarát Čipko Anton Hykisch

Jedna z tých detských knižiek, ktoré ma zoznámili so žánrom scifi. Naviac zaujímavo ilustrovaná.

09.03.2020 5 z 5