fristo fristo komentáře u knih

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ak máte radi tajomno a hľadáte dobrodružstvo odporúčam . Veľmi sa mi páčil ten paralelný Londýn kdesi mimo čas a realitu. Je to jedna z tých kníh vďaka ktorým chcete zájsť na miesta kam chodia turisti a potom sa tam stratiť a zapadnúť do krčmičky na okraji a tváriť sa ako keby ste tam odjakživa patrili a už sa odtiaľ nevrátiť. Takové to domácí žvýkaní.

05.04.2018

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Celkom dobre sa to číta len v niektorých pasážach to je mierne pritiahnuté za vlasy a nudné. Autorka sa zo začiatku opisuje ako mentálne zaostalá a tiež takto popisuje aj chovanie ľudí z jej okolia ku nej. Napriek tomuto si zjavne nájde prácu a dostane sa do normálneho kolektívu. Nájde si muža, ktorý je normálny a vydá sa zaňho. Miestami má človek pocit že tých anjelov si predstavuje retrospektívne teda si ich vkladá do spomienok. Verím že anjeli sú no asi by som po prečítaní tejto knihy potreboval vložiť prsty do rán . Tiež si myslím že v knihe je zopár momentov, ktoré tam boli vložené aby sa kniha lepšie predávala (napríklad ten poltergeist). Určite ale vyvoláva zamyslenie a túžbu po hľadaní.

24.03.2017 3 z 5

Artemis Fowl a časový paradox Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colfer

Trochu som čakal Minervu, ale autor akoby na ňu zabudol. Snáď v ďalších dieloch.

04.01.2017 4 z 5

Artemis Fowl a ztracený ostrov Artemis Fowl a ztracený ostrov Eoin Colfer

Zlomový diel na pokračovanie Fowl ságy. Autor si pribraním novej figúrky "Číslo jedna" s neobmedzenou kúzelnou mocou a schopnosťou vytvárania časových tunelov otvoril ďalšie možnosti na spestrenie príbehu. Táto kniha musela byť takto jednoducho napísaná inak by nebolo možné napísať pokračovanie. V knihe je tiež prvok romantiky odhalením génia rovného samotnému AF a k tomu ženského pohlavia. Autor musel iba preklenúť ich vekový rozdiel, čo sa mu tiež podarilo zastavením AF v čase.

04.01.2017 4 z 5

Tarzan a klenoty Oparu Tarzan a klenoty Oparu Edgar Rice Burroughs

Nie je to ako prvé štyri kúsky ale je to tarzan

05.01.2016 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Knihu som čítal už dávnejšie a nechala vo mne potrebu robiť veci tak ako by mali byť dokonalé. Tiež ale vďaka nej viem že cesta dokonalosti nie je vôbec istá. A ešte viem že si chcem niekedy vyskúšať také to bubnovanie o ktorom sa tam píše .

16.11.2015 5 z 5

Dračí král z Mystary Dračí král z Mystary Thorarinn Gunnarsson

Po prvom diele som to chcel dokončiť a tak som prečítal aj druhý a tretí diel. Našťastie záver ostal otvorený a tak možno autor vydá aj pokračovanie. Vo všetkých troch knihách je na môj vkus príloš mnoho politiky a hoci aj fantasy je tam dosť chýba viac popisu práve tejto časti. Fantasy je veľmi málo plastické a napriek tomu nedáva vôbec čitateľovi rozletieť sa v predstavivosti. Autor mnohé záhady ktoré vytvoril zabudol akosi popísať. Ako ľahká oddychovka sa to dá ale tomu svetu, ktorý autor vytvoril chýba história o ktorej sa síce zmieňuje, ale iba okrajovo a tak sa čitateľ moc toho nedozvie. Chýba mi aj napríklad dôvod prečo chce najväčší nepriateľ zničiť túto krajinu. Chýba tu lepší popis jednotlivých rás a národov, ktoré tu žijú.

16.11.2015 4 z 5

Pán draků z Mystary Pán draků z Mystary Thorarinn Gunnarsson

Kniha je veľmi "zaujímavo" spracovaným fantasy. V každom prípade je to iné fantasy ako to na ktoré je čitateľ zvyknutý keď sa jedná o drakov a čarodejníkov. Táto kniha nepoukazuje na krajinu ale na vzťahy a to najmä na politické vzťahy. Politika je dokonca aj medzi nadprirodzenými bytosťami. Kúzla, ktoré používajú čarodejníci v Mystare by sa dali prirovnať k počítačovým programom a teda lepší kúzelník je vždy ten, ktorý dokáže "napísať" lepšie kúzlo a prelomiť tak kúzlo protivníka. Milovníci klasického fantasy si tu to svoje nenájdu úplne, ale ak majú dobrý vzťah k sci-fi a uvedomia si prepojenie týchto dvoch žánrov, ktoré som tu ja našiel tak určite kniha zaujme.
Dej a myšlienka síce nič moc ale ako oddychové čítanie sa to dá.

17.09.2015 4 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Ak už mám zoradiť knihy o Johnym tak táto je druhá. Lepšia ako mŕtvi kvôli nápadu ale na bombu sa nechytá. Unikol mi spôsob ako sa Johny dostával do počítačového vesmíru a hoci autor nechal mnoho dverí pre čitateľovu fantáziu niektoré akoby sa navzájom vylučovali. Odmysliac od tohoto naozaj super kniha.

26.06.2015 3 z 5

Johnny a mrtví Johnny a mrtví Terry Pratchett

Podľa mňa je táo kniha z trilógie o Johnym najhoršia, ale napriek tomu je to kniha, ktorú som nedokázal odložiť a musel som ju prečítať až do konca.

26.06.2015 2 z 5