Tarzan a klenoty Oparu

Tarzan a klenoty Oparu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21159/bmid_tarzan-a-klenoty-oparu-7n2-21159.jpg 4 82 7

Po kratším pobytu v Anglii se lord Greystoke se svou ženou opět na nějaký čas vrací na svou africkou farmu. Zde je zastihuje nepříjemná zpráva - díky jakýmsi finančním machinacím přišli ne vlastní vinou o značnou část jmění. Tarzan je tedy nucen vydat se znovu do tajuplného města Oparu, aby získal zlato. S věrnými černochy proniká ke zříceninám a sám sestupuje do podzemního labyrintu. Netuší, že již od samého počátku každý jeho krok sledují proradné oči člověka, jehož ve svém bungalovu uvítal jako hosta. Utržený kus skály připraví Tarzana o paměť. Také nad osudy jeho milované Jane se začínají stahovat mraky...... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Paseka

Tarzan and the Jewels of Opar , 1916

draka
27.08.2020 5 z 5

Achmed Zek, poručík Werper, kněží Plameného Boha z Oparu a jejich velekněžka La, a samozřejmě bílý obr Tarzan s jeho zvířecími přáteli byli hlavními postavami v tomto pátém díle, které jsem četl s obrovským zaujetím mladého třináctiletého kluka

Pasadenka
25.12.2016 4 z 5

Tarzan, žijící v džungli se svou láskou Jane, se zaplete do dalších nesnází. Opět ho sleduje úlisný podvraťák, opět mu unesou jeho choť, k tomu jej okradou, ztratí paměť a připlete se mu do života bláznivka, která je na něj vysazena. Je to 100 let, od vydání, s realizmem to mnoho společné nemá, ale… ten šikula to opět všechno hravě zvládl. :)

Jak už si Ed jednou vybudoval svět, neobtěžuje se s tím, aby snad další příběh zasadil k těm ostatním. Je to prostě Tarzan, teď je zrovna tady a něco dělá. Jak, kdy a proč, to nejsou otázky hodny Edova génia, a tak na ně jednoduše neodpovídá. :) Využívá reálie z předchozích dílů a prostě a jednoduše píše o oblíbeném hrdinovy.

DennyB.
01.03.2016

Mám 10 dílů Tarzana + Tarzanova dobrodružství v džungli. Rok vydání 1939, Nakladatelé Toužimský a Moravec v Praze. Ilustrace:Jiří Wowk
Autorisované vydání z Amerického originálu The Jungle Tales Of Tarzan

fristo
05.01.2016 3 z 5

Nie je to ako prvé štyri kúsky ale je to tarzan

Terva
05.06.2015 3 z 5

Tak a tady byl zlom. Tohle už mě skoro nebavilo. Končím v této sérii. Kresba Jiřího Wowka se mi nelíbí a obsahově to už hodně pokulhává. Další příběhy oželím a za devět korun !!! jsem si tenkrát raději koupil Pifíka.

Ivan F
02.09.2013 4 z 5

Týmto dielom ukončili komunisti vydanie Tarzanových dobrodružstiev, potom to už s nimi išlo dolu vodou. Dobre spravili - teda aspoň toto.

Edward52
30.11.-0001 3 z 5

Pátá kniha o Tarzanovi, poprvé byla publikována v roce 1916, pro 1 vydání u nás v roce 1992 ji ilustroval Richard Pešek,

Tarzan

Kniha Tarzan a klenoty Oparu je v