Fourcy Fourcy komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto dojemná kniha, která mě absolutně vtáhla svým dějem, zároveň oceňuji i propletenost celého příběhu. Jen kdyby šlo více než 5 hvězdiček...

25.04.2018 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Naprosto souzním s komentářem Ivet_V - kniha se mi moc líbila svým námětem, autorce nelze upřít, jak měla fungování celé dohody Addie s ďáblem do detailu promyšlené, na všechna "ale", která nás v průběhu čtení napadnou, dostaneme odpověď a nejsou tam nedomyšlené slepé uličky. Co byl teda aspoň za mě ale děs - vůbec se do knihy začíst a chtít pokračovat dál. Až za polovinou jsem se začínala bavit a čtení mi začalo tak nějak odsýpat. Má očekávání bohužel realitu nenaplnila.

09.01.2024 4 z 5

Moudré z nebe Moudré z nebe Richard Skolek

Kniha úplně nenaplnila moje očekávání, nebo jsem od ní asi spíš čekala něco trochu jiného. Ano, jsou tam místa, u kterých jsem zasmála, ale nemůžu se zbavit dojmu, že v převážné části knihy jsou rádoby vtipné momenty psané na sílu, prvoplánově, nepůsobily na mě úplně přirozeně.
Navíc, co mě po celou dobu čtení neskutečně vytáčelo, bylo neustálé omílání "jsem tlustej" a "jsem nejslušnější dítě z baráku".
Znovu bych po této knize už nesáhla.

30.06.2021 2 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Knihu jsem četla v originále a musím říct, že jsem ráda, že jsem to udělala. Způsob, jakým si hraje Dahl s jazykem, je naprosto geniální a doufám, že se ke knize ještě někdy vrátím. Všem moc doporučuji.

10.04.2021 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Úžasná knížka ... moc se mi líbila, škoda že byla tak krátká ... taková jednohubka na večer :)

26.10.2014 5 z 5

Jsem upřímně překvapená relativně nízkým hodnocením knihy tady na DK - 59 %. Očividně na rozdíl od většiny se mně knížka líbila - autorčin styl psaní mi sednul, u mnoha hlášek jsem se smála nahlas a čtení jsem si opravdu užila a bavilo mě. Jako vtipné a oddychové čtení třeba na dovču doporučuji.

08.10.2023 5 z 5

Láska za časů korony Láska za časů korony Tereza Hronová

Na jednu stranu, kniha nebyla úplně špatná, to ne, ale odnáším si z ní něco? Je něco, co mně vytane na mysli, pokud si na knihu později vzpomenu? Hm, asi také bohužel ne. Důkazem budiž to, že jsem si už při závěrečném shrnutí osudy některých lidí vůbec nepamatovala a musela knihou listovat zpátky pro připomenutí.

Příběhy zpovídaných jedinců mně bohužel přišly dost ploché, nedokázala jsem se do jednotlivých postav vcítit, souznít s jejich příběhy, a když už jsem se do jednoho příběhu začetla, skončil. Asi bych místo toho ocenila, kdyby se jich v knize objevilo méně ale byly rozebrány více dopodrobna.

08.07.2021 2 z 5