fojtikjirik fojtikjirik komentáře u knih

Ze Země na Měsíc Ze Země na Měsíc Jules Verne

Ta už nebyla tak napínavá jako Tajuplný ostrov. Přišla mi místy příliš zdlouhavá.

17.09.2019 3 z 5

Devět komentářů ke komunistické straně Devět komentářů ke komunistické straně kolektiv autorů

Člověku až vstávají vlasy hrůzou při četbě této knihy, jež informuje o politickém dění v Číně během druhé poloviny 20. století. Nejděsivější pro mě byly asi popisy metod mučení v čínských věznicích.

20.06.2019 4 z 5

Proměny lašského roku ve verších Proměny lašského roku ve verších Dajana Zápalková

Tenká sbírka pěkných básní z prostředí Moravskoslezských Beskyd.

09.06.2019 5 z 5

Dějiny 19. století pro střední školy - učebnice Dějiny 19. století pro střední školy - učebnice kolektiv autorů

Podrobná průvodce 19. stoletím. Učebnice se zabývá politickým i kulturním děním jak v našich končinách, tak i v Evropě a dalších koutech světa. Obsahuje mnoho ilustrací.

28.05.2019 5 z 5

Příroda a lidé Země - učebnice zeměpisu pro střední školy Příroda a lidé Země - učebnice zeměpisu pro střední školy kolektiv autorů

Náhodou dobrá učebnice, při přípravě na maturitu ze zeměpisu mně hodně pomohla.

25.05.2019 4 z 5

Česko-anglická kniha vtipů / Czech-English Joke Book Česko-anglická kniha vtipů / Czech-English Joke Book Jeremy Taylor

K procvičení angličtiny slušné. Většina vtipů hodně dobrých, jen občas jsem nějaký nepochopil.

13.04.2019 4 z 5

Tvoje státní maturita 2016 - Český jazyk a literatura Tvoje státní maturita 2016 - Český jazyk a literatura kolektiv autorů

Publikaci jsem nemohl, když se teď připravuji na maturitu a zkouším si nanečisto i zadání maturitních testů z minulých let, v knihovně minout. Obsahuje tři cvičné testy, za každým textem kromě správných odpovědí i vysvětlivky k jednotlivým úlohám. Úkoly mně nepřipadaly příliš těžké, doufám, že bez větších problémů dokážu napsat i didaktický test z češtiny naostro.

16.03.2019 4 z 5

Praha Praha Vladimír Soukup

Docela dobrý turistický průvodce, v Praze mi minulý týden hodně pomohl. Můžete v něm najít informace o pěti historických městech pražských a památkách, které je možné navštívit, nechybí fotografie, mapy ani plán metra, v zadní části naleznete i seznam restaurací, hotelů, obchodů a kulturních zařízení.

11.09.2018 5 z 5

Marlenka aneb Životní pouť se zázraky Marlenka aneb Životní pouť se zázraky Monika Horsáková

Kniha je psána formou rozhovoru. Gevorg Avetisyan, podnikatel arménského původu, vypráví o založení a prvních letech firmy Marlenky. Během rozhovoru padá ale i zmínka o takových tématech jako například arménská genocida.

27.08.2018 5 z 5

Malá preludia - dětství a mládí slavných skladatelů Malá preludia - dětství a mládí slavných skladatelů Přemysl Pražák

Soubor vyprávění o dětství a počátku kariéry slavných hudebních skladatelů.

14.08.2018 5 z 5

Nejstarší řecká lyrika Nejstarší řecká lyrika Radislav Hošek

Rozsáhlá sbírka starořeckých básní od různých autorů. Na začátku publikace nechybí dvacetistránkový výklad zahrnující stručný popis života některých básníků a obecně dějiny lyrického básnictví ve starověkém Řecku.

09.06.2018 4 z 5

Frýdecko-Místecko z nebe Frýdecko-Místecko z nebe Milan Paprčka

Publikace obsahuje mnoho skutečně povedených leteckých fotografií známých míst Frýdecko-Místecka.

18.04.2018 5 z 5

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Styl psaní sice není moc náročný, nicméně (jak píší někteří uživatelé níže) o obsahu se to říct nedá. Z celkem sedmi povídek se mi nejvíce líbily poslední tři. První povídku (po níž je pojmenovaná celá kniha) jsem bohužel nebyl schopen dočíst.

25.02.2018 3 z 5

Béowulf Béowulf neznámý - neuveden

Béowulfa jsem kdysi na základní škole četl v převyprávěné verzi. Teď jsem se dostal i k původnímu eposu. Vyprávění o historických reálií, které zabírají větší část knihy než samotná báseň, nejsou zas až tak nudná, obsahují mnoho informací o životě starých Germánů.

09.02.2018 4 z 5

Svědkové tisíciletí Svědkové tisíciletí Viktor Dračuk

Jednoduchý výklad o historii písemnictví a vývoji písma od jednoduchých piktogramů až k dnešním abecedám.

26.12.2017 5 z 5

Krajina a lidé Krajina a lidé Petr Petřík

Soubor kvalitních článků, které pojednávají o stavu krajiny a životního prostředí v České republice. Jsou napsané tak, aby jim porozuměl i laik.

17.07.2017 4 z 5

Tajná kronika Mongolů Tajná kronika Mongolů neznámý - neuveden

Četba knihy byla opravdu náročná. Velké množství těžko zapamatovatelných jmen lidí a míst mi zrovna neimponovalo. I přesto je Tajná kronika Mongolů (zvláště, když popisovala události v autorově době ještě nedávné) bezesporu cenným historickým pramenem, který poskytuje mnoho informací o dějinách Mongolska.

28.06.2017 4 z 5

Mauglí Mauglí Rudyard Kipling

Kniha je sice určena spíše pro děti, ale jestli máte rádi zvířata a zajímáte-li se o exotické kraje, tak si ji klidně můžete přečíst v jakémkoliv věku.

30.04.2017 5 z 5

Černý mrak v bílém Černý mrak v bílém * antologie

Sbírka tibetských lidových písní obsahující mnoho nádherných básní s převážně milostnou a přírodní tématikou. Mnoho písní vám dají i spoustu rad do života, ať jste Asiat, či Evropan.

06.02.2017 5 z 5

Mýty a báje staré Šumavy Mýty a báje staré Šumavy Hynek Klimek

Přestože jsem nikdy osobně na Šumavě nebyl, tak tohle dílko nemohlo v knihovně zůstat bez mého povšimnutí. Kniha, ač je dost útlá, obsahuje zajímavé a občas i kruté příběhy, které čtenáře seznámí se základy jihočeské mytologie.

20.01.2017 4 z 5