FMMMM FMMMM komentáře u knih

Rudla se zase směje Rudla se zase směje Helena Štichová

Opět musím pochválit ilustrace pana Šplíchala.

08.06.2015 4 z 5

Traktor Lojzík pomáhá Traktor Lojzík pomáhá Helena Štichová

Zábavná a naučná kniha - leporelo o ročních obdobích, ve které Vás provází traktor Lojzík. Chválím ilustraci, která je na obyčejné leporelo velmi povedená.

08.06.2015 4 z 5

Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Válka s mloky / Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy / Bajky a podpovídky / Proč nejsem komunistou Karel Čapek

"po víně" jse musel přečíst tyto kousky Krakatit / Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy, poté jsem tuto pro mě nudnou knihu musel odložit. Povídky na mne působí podobně jako Povídky malostranské od Jana Nerudy.

04.05.2015 1 z 5

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Dílo není špatné,ale tyto poznatky by se měli vyučovat na základní škole, ať ví lidé ví co všechno můžou od života očekávat.

04.05.2015 3 z 5

1000 divů světa 1000 divů světa Friedemann Bedürftig

Zajímavosti v knize určitě jsou, ale velké zklamání je z neaktuálních fotografií a částečně i popisu některých míst. Za ty peníze bych přemýšlel o jiném výběru.

30.04.2015 2 z 5

Velká čínská zeď - Vzestupy a pády Čínské říše, období 1000 př. n. l. - 2000 n. l. Velká čínská zeď - Vzestupy a pády Čínské říše, období 1000 př. n. l. - 2000 n. l. Julia Lovell

Všeobecné poznatky o čínské historii. Určitě jsou lepší, podrobnější a zajímavější knihy zaměřené na určitá období.

30.04.2015 2 z 5

Lexikon zajímavých zbytečností Lexikon zajímavých zbytečností Michal Ptáček

Název knihy mluví za vše, občas překvapí jaké "zbytečnosti" se vedou v evidenci, statistikách a podobně.

30.04.2015 3 z 5

Detektivní agentura Půlměsíc Detektivní agentura Půlměsíc Eoin Colfer

Nic jiného jsem od autora nečetl a u knihy jsem se docela nasmál.

30.04.2015 4 z 5

Pod křížem Pod křížem Stevan Jakov Jakovljevič

Pokud někoho zajímá částečná historie Srbů po atentátu v Sarajevu doporučuji přečíst celé vydání, které bylo vydáno také jako Srbská trilogie. Knižní styl je velice podobný světoznámé klasice http://www.databazeknih.cz/knihy/na-zapadni-fronte-klid-250

29.04.2015 4 z 5