Florindela Florindela komentáře u knih

Román krásné Dory Román krásné Dory Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy u této autorky - plný počet hvězd. Já mám tak ráda tyto příběhy z doby začátku 20.století, kdy muži byli galantní gentlemani a ženy nebyly drzé feministky. Vždycky na mě z těchto příběhů dýchne takový klid... A mám moc ráda i slovní popisy domů, zámků, panství... U mně spokojenost.

21.07.2020 5 z 5

Svoboda v jídle jednou provždy Svoboda v jídle jednou provždy Melissa Hartwig

Spíše motivační kniha, určitě napřed přečíst knihu Jídlo na prvním místě. Tato kniha na ni navazuje a pomáhá pokračovat ve zvoleném způsobu stravování. Vyzkoušeno, ověřeno sama na sobě.

29.06.2020 5 z 5

Muži mají radši blondýnky Muži mají radši blondýnky Anita Loos

Je to taková jednohubka ke kávě v pauzách mezi prací na zahradě. Naivní americká blondýnka ve dvacátých letech dvacátého století, částečně na cestách po Evropě, ale vždy ve společnosti starších pánů. Kdo měl hlouběji do kapsy nebo nenosil dárky, neměl šanci. A ty názory... Úsměvné čtení. Až teď, když píšu komentář. jsem zjistila, že námět byl zfilmován, s Marilyn Monroe v hlavní roli.

02.05.2020 4 z 5

P.S. z Paříže P.S. z Paříže Marc Levy

Příjemné čtení, ale... hlavní hrdinka trochu komplikovaná, moc jsem jí nerozuměla, chvilkami mi to šlo proti srsti (asi proto, že nejsem herečka). Ale příběh končí happyendem, takže je vše v pořádku.

27.02.2020 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Megan Hess

Krásná kniha, hodně noblesní - má stříbrnou ořízku. Ilustrace jsou krásné, dotvářejí životní příběh Coco. Dostala jsem jako dárek a tak už je součástí mojí knihovny.

08.01.2020 5 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Očekávala jsem jednoduchý příběh, jak dívka na vesnici přišla. No, bylo to trochu divočejší. Ale dobře se to četlo. Trochu mě ve snu pronásledovaly operovaná zvířata, ale když jste pejskomil a čtete to před spaním... Líbilo se mi, pouštím se do dalšího dílu.

06.12.2019 5 z 5

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Druhý díl trilogie o veterinářce. Když jsem si je půjčovala, očekávala jsem spíše jednodušší příběh ve stylu červené knihovny. První díl takový nebyl a ten druhý už vůbec ne. Všechny vztahy zamotané, vyhrocené... ale opět s dobrým koncem. A tak to má být. Jo a dobře se to čte.

06.12.2019 5 z 5

Vidíš-li vosu, nehýbej se! Vidíš-li vosu, nehýbej se! Eva Houserová

Krátké kriminální povídky, lehké čtení jen tak jako výplňovka. Vždy se jedná o vlastní čin a pohnutky proč... chybí mi tam pátrání a odhalení. Z tohoto pohledu byla kompletní jen jedna povídka. Jinak, pokud si dobře vzpomínám, jednu z těch povídek jsem už v minulosti četla v časopisu, jednu jsem viděla v televizi jako krátký příběh s Janou Hlaváčovou a Luďkem Munzarem.

18.10.2019 2 z 5

Vražedné chardonnay Vražedné chardonnay Věra Fojtová

Detektivní zápletka snad OK, ale soukromý život kriminalisty je strašně nezáživný... nebaví mě. A tím jak celá série skončila, si to u mně fakt rozházel. Celkem 4 díly, ale nepochopila jsem, v jakém pořadí mám tyto knihy číst (když si je půjčujete z knihovny a autorka je označí jako příběh jarní, letní, podzimní a zimní, tak asi nezačnete podzimem... achjo) Tu poslední,která měla být první, už jsem ani neotevřela.

06.10.2019 2 z 5

Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Dostaveníčko u rybářů / Maigret má strach Georges Simenon

Dobře napsané. Mám ráda detektivky. Přiznávám, že u Maigreta jsem hodně ovlivněna tím, že jsem televizní zpracování viděla pouze s R. Atkinsonem.. neumím si tedy představit v této roli nikoho jiného. Autor jej fyzicky popisuje naprosto odlišně, ale nemám s tím problém.

06.10.2019 5 z 5

Růženka Losovská Růženka Losovská Hedwig Courths-Mahler

21.11.2021 5 z 5

Jeho choť Jeho choť Hedwig Courths-Mahler

Jako vždy - kniha této autorky je pro mě vstupenka do minulých časů. Oddechová, nenáročná, s dobrým koncem. A to mám ráda.

28.09.2021 5 z 5