FlLys FlLys komentáře u knih

Oko za oko Oko za oko Ameneh Bahramí

Dobrá motivace proč se nezamilovat do nějakého Ahmeda... Je to opravdu děsivé, co se ještě může dít v 21. století, jak mohou lidé přijít na to, že žena má poloviční právo, než muž! Napřed jsem nesouhlasila s tím aby Ameneh oslepila svého násilníka, přišlo mi to jen jako pomsta, něco s čím pak bude muset žít, ale postupně mě přesvědčila, že nejde o pomstu, ale že to dělá v zájmu všech žen... takže mě to také mrzí, že ten trest nevykonala.

01.12.2013 3 z 5

Všechny vůně Afriky Všechny vůně Afriky Zuzana Beranová

Tato kniha je myslím dobrou inspirací pro život a to nejen v Africe

13.11.2013 4 z 5

Toskánsko na každý den Toskánsko na každý den Frances Mayes

Kdo miluje Itálii ať čte, italský klid, pohoda, jídlo

18.05.2013 4 z 5

Richenza Richenza Antonín Polách

Richenza byla podle mého názoru dokonalá žena, tak ji i líčí tento román.

19.10.2012 5 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Ilustrace v knize mi přijdou dokonalé, několika čarami naprosto vystihuje tamní atmosféru. Jen mě trochu zaráží Čapkův rozdílný přístup ke Španělsku a k Itálii... ve Španělsku je vše dokonalé, dětičky pobíhají a výskají venku, kdežto v Itálii špinaví haranti řvou v ulicích.

Sexuální poradna Dr. Tatiany Sexuální poradna Dr. Tatiany Olivia Judson

Pěkný nápad, ale příběhy se mi pak zdáli již všechny stejné a tedy nudné

Dračí tetování Dračí tetování Helene Tursten

Skvělá oddychovka. Přišla jsem k ní docela zvláštně: v autobuse jsem četla pani knížku přes rameno, byla to nějaká detektivka, kriminálka, oběť sexuálního vraha, řikám si - něco takovýho bych si taky přečetla (byla jsem docela vyčerpaná a takovéhle uvolnění by se mi hodilo) jdu do knihovny - první vidím knihu Dračí tetování, tak si jí půjčím a ono taky detektivka s podobným námětem...

Příběhy Artura Gordona Pyma Příběhy Artura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Poe... Za ten konec bych ho nejraději roztrhala

19.10.2012 5 z 5

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

Tato kniha byla opravdu hrozivá, chvílemi mi bylo uplně zle z hlavního "hrdiny", perfektně vykreslená postava člověka jež snad ani nemá srdce

19.10.2012 4 z 5