flipper27 flipper27 komentáře u knih

Guláš z turula Guláš z turula Krzysztof Varga

Veľmi sa mi páči myšlienka tej melanchólie, lebo sa dá aplikovať v podstate takmer na čokoľvek a kohokoľvek :-)

04.12.2019 4 z 5

Léčebný kód Léčebný kód Alexander Loyd

Sú tam zaujímavé myšlienky a podnety k zamysleniu. Kniha môže človeku pomôcť prinútiť sa k tomu, aby si na seba našiel každý deň aspoň chvíľku času, vkľude sa sústredil na cvičenie a zažil pri tom príjemné pocity. Neviem však ako to môže človeku pomôcť, ak má napríklad nejaké negatívne spomienky z minulých životov... Keď sa mu aj podarí na problém z minulého života prísť, ako sa to vyrieši? Stačí si to iba uvedomiť a odstráni sa to samo? A už vôbec neviem, ako môže pomôcť cvičenie za druhých. Myslím si, že hrabanie sa v minulosti môže niekomu spôsobiť aj otvorenie starých, už dávno zabudnutých a zahojených rán. Každý človek je iný a na každého to môže vplývať rôzne. Koniec koncov, preto to majú aj tak dobre ošetrené. Ak sa váš stav zlepší, pomohli vám naše kódy a ak sa vám nebodaj pohorší, nemáme s tým nič spoločné a môžete si za to sami. Takže odporúčam čítať s nadhľadom a veľkou rezervou. Čo mi na knihe najviac vadí je zavádzanie, že nejde o placebo efekt.

09.01.2016 2 z 5

Dežo Ursíny - Pevniny a vrchy Dežo Ursíny - Pevniny a vrchy Marián Jaslovský

Výborná kniha. Biografia je napísaná prehľadne a s nadhľadom, obsahuje vyjadrenia mnohých zainteresovaných ľudí, ktorých bolo určite veľmi náročné zohnať. Rozbory albumov sú nádherné, ihneď po prečítaní si človek akoby automaticky túži vypočuť všetko o čom čítal. Hoci som nejaké veci počul už aj pred čítaním tejto publikácie, až s jej prečítaním som sa naplno ponoril do počúvania Dežovej hudby (som ročník 1990). Veľmi prínosné a obohacujúce čítanie, doslova som to hltal :-)

15.09.2015 5 z 5

Návrat Slovenov v duchu a slove Návrat Slovenov v duchu a slove Miroslav Švický

Vydarená publikácia o Slovanoch a slovanstve, oproti pôvodnému vydaniu v neporovnateľnej kvalite. Vidno, že si autor dal veľmi záležať. Odporúčam.

09.12.2014 5 z 5

Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Mé srdce pohřběte u Wounded Knee Dee Alexander Brown

História pôvodných obyvateľov Ameriky, pútavo podaná vo forme príbehu. Pre mňa osobne veľmi prínosné čítanie.

09.12.2014 5 z 5

Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Indiáni: Praobyvatelé Severní Ameriky Thomas Jeier

Mne to teda "nečtivé" moc nepripadá a to čeština nie je môj materinský jazyk. Každopádne sa mi niektoré informácie zdajú málo zrozumiteľné (napríklad tie o mytológii a viere pôvodných Američanov). Obrázky sú krásne.

09.12.2014 4 z 5