feyer feyer komentáře u knih

Kronika mého života Kronika mého života Josef Lada

Kouzelná kniha, svědectví dávných časů. Vřele doporučuji!

14.01.2021 5 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Musím napsat, že mě tento román příjemně překvapil. V druhé části knihy jsem se upřímně bavil, druhá část se mi zdá lepší, jak první. Kniha je to velmi dobrá, ale ocení ji hlavně ti, co zažili socialismus a všechny ty absurdity, které autor popisuje. Je skvělé, že se autor nevyčerpal Černými barony a dokázal napsat velmi solidní pokračování - jako by se nechumelilo. Za mě - doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Dárek pro Moniku Dárek pro Moniku Hana Pražáková

Kniha je určená dětem, ale je inspirována úmrtím v rodině, takže to není moc veselé. Přesto má v sobě moc hezké poselství.

Tajemství: Kniha vděčnosti Tajemství: Kniha vděčnosti Rhonda Byrne

Existují na toto téma daleko lepší knihy.
Doporučuji např. Andrew Matthews - Buď šťastný!

18.02.2021 1 z 5

Toulavé house Toulavé house Radko Pytlík

Velmi poutavé čtení. Doporučuji.

Příliš tlustý dobrodruh Příliš tlustý dobrodruh Miloslav Švandrlík

Tato kniha nemá chybu. Hvězdná hodina pana Švandrlíka. Velmi povedené. 100%. Autorova fantazie nezná hranic. Pobavíte se!!! Stačí říct Růžový Lotos - a ti, co četli knihu, se začnou smát! :-D

(Škoda, že kniha nemá pokračování, ačkoliv bylo zamýšleno.)

13.02.2021 5 z 5

Dívka na vdávání Dívka na vdávání Miloslav Švandrlík

Velmi příjemné a vtipné čtení, ke kterému se rád vracím i po letech. Kniha jen baví, ale to není málo.

05.02.2021 5 z 5

Tatínek je úchyl / Tajemství ohnivých koulí Tatínek je úchyl / Tajemství ohnivých koulí Miloslav Švandrlík

Autor oba romány skvěle rozehrál, ale v jejich průběhu je pokazil. Zpronevěřil se při tom nepsaného zákona, podle kterého se humoristický román nesmí zabývat ničím, co čtenáře zatíží - v prvém případě autora nechal přijít o obě nohy vinou jeho dcery, ve druhém případě zbytečně zatěžoval zločiny sadistického postavy. V obou případech zcela zbytečně. V obou románech také autor nevyřešil zásadní otázky - v prvém případě neobjasnil, co se to vlastně "tatínkovi" po celou dobu dělo, ve druhém případě - tajemství ohnivých koulí vůbec nevyřešil, takže po celý román si chystal čtenáře na něco, co nakonec nepřišlo. Pokud chtěl autor napsat tragi-humoristické příběhy, pak na to měl čtenáře předem upozornit. Bohužel je v obou případech jen zcela zbytečně znechutil. I přes úctu, kterou k autorovi stále přechovávám, hodnotím oba romány spíše do mínusu.
(K celkovému špatnému dojmu přispívá i samo vydavatelství, když v knize použilo ilustrace, které vůbec nekorespondují s textem obou novel, a když v textu neopravilo pravopisné chyby.)

31.01.2021 2 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Četl jsem od Kerouaca leccos, ale nakonec nejoblíbenější knihou se stali Dharmoví tuláci. K té knize se celý život vracím, jako bych to s těmi kluky všechno prožil. A jako ke starému albu s fotkama se tu a tam k těm zážitkům stále rád vracím.

06.03.2021 5 z 5

Výprava za parádou Výprava za parádou Hana Pražáková

V dětství jsem tuto knihu četl a moc se mi líbila. Je to dobově zabarvené (nemyslím to politicky), ale moc pěkné nenáročné čtení pro dívky v pubertálním věku.

Letadlo a desetikoruna Letadlo a desetikoruna Hana Pražáková

Pěkná dětská knížka.

Karolinka Karolinka Hana Pražáková

Kniha je adresována mládeži. Kdysi jsem jí četl jako kluk, protože jsme s Hanou Pražákovou měli besedu, a proto mě kniha zajímala. A musím napsat, že tehdy se mi líbila, byť je to román spíše pro dívky.

04.03.2021 4 z 5

Nadějí tu žijem Nadějí tu žijem Hana Pražáková

Tato kniha se čte moc dobře. Její hodnota spočívá především v zaznamenání dobové atmosféry strachu i touhy přežít v nelehkých podmínkách.
Hodnota této knihy spočívá v tom, že její obsah není smyšlený. Autorka byla dcerou vězněného spisovatele Františka Křeliny a tuto knihu napsala jako záznam svých vzpomínek. Doporučuji.

04.03.2021 4 z 5

Náš přítel Hašek Náš přítel Hašek Radko Pytlík

výborná a velmi zajímavá kniha

02.03.2021 5 z 5

Terazky v tunelu doktora Moodyho Terazky v tunelu doktora Moodyho Miloslav Švandrlík

Jako čtenář oceňuji zejména opravdu originální zápletku, řešenou s vtipem vlastním pana Švandrlíka.

13.02.2021 2 z 5

100 legend z hradů, měst a katakomb 100 legend z hradů, měst a katakomb Miloslav Švandrlík

Mohu se zeptat, jestli je to kniha pro děti a mládež nebo pro dospělé?

08.02.2021

Nesmiřitelný Terazky Nesmiřitelný Terazky Miloslav Švandrlík

Důstojné rozloučení s celou sérií. Příjemné čtení, které vás na několika místech hezky pobaví. Nečekejte zázraky a nebudete zklamáni. Za sebe doporučuji.
(Jen jedna věc mě rozčilovala - v knize ilustrace nekorespondují s textem a navíc je v ní neuvěřitelné množství pravopisných chyb. Za to by vydavatel by zasloužil doživotí.)

PS: To, že pacient Terazky je v krizi ve stádiu uměle prodlužovaného života... to vůbec není pravda. Tento popisek vůbec neodpovídá ději této knihy. Tady je opravdový a pravdivý popisek: Terazky cítí, že se jeho život chýlí ke konci, a tak se rozhodne ještě naposledy navštívit své známé z dob svého nepomuckého působení. Svou ženu Moniku se však rozhodne "ochraňovat" před potencionálními nápadníky i po své smrti... :D

13.01.2021 4 z 5