ferdada ferdada komentáře u knih

Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Pojednání o mé radostné cestě od kolébky ke krematoriu Růžena Komárková

Prima knížka s typem humoru, který mám ráda. Velké potěšení z četby. Nevím, jestli jsem pak měla raději jeho obrazy nebo povídání. Známý jako výborný malíř - a navíc - jeho slova nekulhají!

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Knížka, kterou jsem si tak nějak načerno koupila úplně sama v druhý třídě. Byl z toho průšvih, že jsem se rozhodla bez porady s rodiči.
A ona mě provázela celým dětstvím, četla jsem ji několikrát, zvláštní bylo její grafické zpracování, to se mi moc líbilo. A pak se mi nějak ztratila!!! Jak je to možný - půjčila jsem ji - a už nenašla cestu zpátky, ke svý mámě, věrný čtenářce?! Inu, zkrátka už nebyla. Vloni jsem si na ni vzpomněla a začala po ní zas toužit. Podařilo se mi ji sehnat v jakémsi antikvariátu a já měla dost velkou radost. I z toho, že si zachovala takovou tu svoji vůni, jak si ji pamatuju. A tak ji budu číst znovu. Bude to svátek.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Hanu jsem si koupila vlastně náhodou - a opravdu nelituji. Úžasné čtení. Takže i Hotýlek a Slepá mapa… - Díky za čtenářský zážitek, paní Mornštajnová!