evika02 evika02 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Čtivá a pěkná kniha, rozhodně doporučuji, pokud chcete prostě jen vypnout. Příběh je od začátku velmi vtipný ať už snahou převést předky nebo kočku. Na Kostce se rozroste osazenstvo příběhu a každý tak získá nepostradatelnou roli, kdy už jen čtenář může čekat, co za perly z nich zase vypadnou. Několikrát jsem vyprskla smíchy a musela se podělit s okolím, aby ani oni nezůstali ochuzeni. A pokud jste někdy zavítali na zámek v roli průvodce, bude kniha ještě bližší Vašemu srdci :-D hlavně v pasáži o tom co zajímá návštěvníka ...

07.10.2018 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Knihu jsem si koupila, přečetla a zůstala mírně rozpačitá :) Hrdinkou je dhampír, což je zase něco jiného, než se setkávám běžně, takže novinka (pro mně). Příběh celkem zajímavě pojatý, akorát by mně zajímalo, kde Fantom Print vykouzlil větu Smyslná erotika v akci ...? S erotikou to moc nesouvisí, jde jen o sex, nějaké pátrání, sex, nová informace, sex ... Takže z tohoto hlediska jsem se ještě ani nenadechla a byla jsem vržena do děje, budiž. Co mi to kazilo byly místy až příliš odborné věty a slova. Což mne dostalo k otázce, zda za to může překlad nebo je kniha fakt tak praštěná? ALE tímto jsem se nakopla ke čtení druhého dílu (u nás ještě nevyšel) a můžu sama za sebe říct, že když překonáte tento, tak už budete čist jako po másle celý zbytek série :)
I když dávám nižší hodnocení, nebojte se toho, čtete a pěkně si počkejte na další díl, bude to mnohem lepší ;)

01.09.2013 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Z hlediska výpovědní hodnoty této knihy bych ji osobně doporučila pro přečtení všem. Každý si může udělat obrázek o zrůdnostech, které probíhaly, jak se oběti odlidštily na pouhé položky, které je možné jednoduše odepsat a jak jejich smrt pomáhala statistikám pro kvalitnější likvidaci zbylých mas. Je to opravdu holá a děsivá výpověď o člověku, který byl veden ke stoprocentnímu plnění plánu a dává možnost nahlédnout do hloubi celé eliminační mašinerie.
Doufám, že lidstvo se poučí a historie se nebude opakovat, protože pak by mohl být stejnou odepsatelnou položkou seznamu kdokoliv z nás...

05.08.2013 5 z 5

Kon Tiki Kon Tiki Thor Heyerdahl

Je to kniha, která vás uchvátí. Ač příliš neholduji cestopisům a jsem vybíravá, před pár lety jsem toto dílo vysloveně proletěla rychlostí světla. Vše je poutavé a čtenáře zatahuje do děje, až se cítí jako pozorovatel a účastník v jednom. Postupně zjistíte o co vlastně jde v případě Kon-Tiki, jak se k tomu Thor dostal a všechno ostatní, co je nutné vědět o expedici, jejích účastnících a hlavně konci. Knihu můžu tedy všem doporučit k přečtení :)

16.03.2013

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Samotná kniha mne myšlenkově nadchla. Říkala jsem si konečně něco nového a poutavého. Pozitivem je, že se jedná o e-knihu, jen tak dál s produkcí těchto děl. Nicméně jsem trochu zklamaná, protože celkově, mi rychlostí svého děje tento román připomíná spíš Harlequin. Ať nekruším ty, co ještě nečetli toto dílko, tak jen relativně obecne. Ze startu rychle zjistíme, co hrdinka potřebuje a pak už přichází ve sledu jen akce a reakce, výčitky svědomí, radost, krize. Po krizi rychlý obrat a pátrání, ale vážně, tak rychlé řešení? Žádné trauma a dobývání? Po zápletce bych dala přednost ještě rozvedení děje, ale tak nevadí. Každopádně, co vím jistě je, že Viv má velice bujné poprsí a zástupci mužského rodu jsou jen nejfajnovější hřebci se vším všudy. A proč to vím? Protože jsem na to několikrát narazila v textu, ne že bych o tom od začátku pochybovala nebo tak něco.
Ač jsem tedy určité věci vytkla, nenechte se zmást, právě čekám na druhý díl, který mám v plánu si také pořídit a přečíst :)
Pokud jde tedy o přečtení, určitě to není nejhorší kniha, po které můžete sáhnout.

16.03.2013 3 z 5

Jiskra naděje Jiskra naděje Joan Johnston

V originále má, třetí díl se jmenuje Texas Woman, ale v češtině vydána nebyla :)

14.03.2012 4 z 5