Jiskra naděje

Jiskra naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43329/jiskra-nadeje-43329.jpg 4 78 15

Sestry osamělé hvězdy série

Texas se zmítá v bojích s Mexičany, a tak není divu, že mladá farmářská dívka Creighton umí střílet jako pravý muž. Když na usedlost přijede ranger Jarett, aby pomohl ochránit území proti nepříteli, Creighton ho svým chlapeckým chováním neoklame. Ví, že pod hrubými šaty i výrazy se skrývá žádoucí žena.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Frontier Woman , 1988

Hatshepsut
05.09.2022 4 z 5

Rozhodně škoda, že některé knihy od této autorky u nás nebyly vydány. Je zde drsně zpracované téma nenávisti a msty indiánů "Komančů", ale ona realita byla určitě ještě horší. Jinak moc krásný dobrodružný příběh z prostředí Texasu 19. století. Těžko hodnotit, zda se na farmáře vdovce Ripa zlobit nebo ho obdivovat, že v té divoké době své dcery vychovává jako syny. Četlo se to opět jedním dechem.

georginaa
20.11.2020 4 z 5

Svérázná Creighton se umí mezi chlapy pěkně otáčet. Nic ji nerozhází a umí se bránit i s pistolí v ruce. Když přijede ranger, něco se s ní začne dít. Nedokáže se od něj odpoutat a postupně se do sebe zamilují. Krásné oddychové čtení.

účetní
02.10.2018 2 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, zda psát komentář k této knize, nerada haním knihy, které se ostatním líbí a taky jsem na mnoho takových nenarazila, ale musím to napsat. Pro mě tedy kniha vůbec nebyla milá oddechovka. Hlavní hrdinku jsem taky vnímala jinak. Cricket byla moc mladá a ještě hodně nevyzrálá a většinou se podle toho chovala, jako paličatá naježená kočka. Její otec si z ní bohužel chtěl udělat syna, kterého neměl, ale nějak u toho asi taky nepřemýšlel. Cricket byla sice nebojácná a hodně sebevědomá, neustále se oháněla tím, že se o sebe umí postarat, ale její pocit bezpečí byl hodně falešný, proti bandám, které se v těchto dobách potulovaly po kraji by neměla vůbec šanci, ať uměla zacházet se zbraní sebelíp. Nedokázala ani respektovat rady zkušenějších, a když si uvědomila, jak byla naivní a jak hloupé bylo její naparování, doplatila na to Amy. Velmi nesnáším takto odporně na maximum vyhrocené brutální scény v knihách a představa autorky, že by něco takového žena v té době přežila bez lékařské pomoci je hodně scestná. Pro mě tato pasáž hnus, bylo mi z toho špatně hodně dlouho. Samozřejmě je mi jasné, že se takové věci děly, naivní opravdu nejsem, ale nepotřebuji o tom do detailů číst v knihách, od kterých čekám relax. Nemůžu si pomoct, ale mé pocity z knihy jsou prostě takovéto.

cukrovka
02.10.2018 5 z 5

Hodně čtivý příběh. Hlavní hrdinka byla velmi svérázná a silná osobnost a Jarett měl dost odvahy ji zvládnout. Super romantika a dobrodružství.

EvikU.
09.10.2017 3 z 5

Kniha byla hezká. Celkem čtivě se četla. Taková milá oddychovka s prvky dobrodružství.

havrmoni
04.07.2017 5 z 5

Tak to byla síla,tu smršť emocí kterou příběh u mě vyvolal,to bylo opravdu úžasný. Nepátrám co z toho bylo či nebylo možné a reálné,jen se nechám unášet dějem. Jsem ráda ženou v této době,ale v té co žila hrdinka bych ráda,kdybych měla její dovednost postarat se o sebe a ne být mužovou ozdobou.

moudivlacek
19.02.2017 5 z 5

Skvělé super čtení, které musím jen doporučit. Od začátku do konce velmi časté vtipné dialogy, nebo udržované napětí, smutek až hluboký žal, ale také rodící se láska a hluboká oddaností jí.
Tato autorka rozhodně příběhy psát umí.
Doporučuji.

Mocharka
16.03.2014

Opět tato spisovatelka nezklamala mé očekávání......miluji knížky z 18.století

marijko
13.04.2013 3 z 5

Když prostě přeskočí jiskra a srdce Vás táhne třeba i k dívce, která je vychovávána jako kluk a má jednání jako honák, nelze se ubránit.. Moc zlobili "Komančové", ale byl to Texas 1840... Oba hrdiny hodnotím 5 hvězdičkami, jen ta krutost indiánů mi nešla spolknout..

sabca
03.12.2012

Knihu jsem přečetla taky během dvou dnů. Velmi zajímavý příběh odehrávající se v 19 století. Hned jsem koukla jestli máme v knihovně pokračování Plamen lásky a bohužel nemáme.

hykavec
17.10.2012 5 z 5

K Johnston jsem se dostala přes Harlequinky. Nezklamala mě ani u "tlustějších" knih. Zatím jsem četla tedy pouze sérii "Sisters of the Lone Star", ale mohu jedině doporučit. Dojemné, milostné, romantické. Pravda, první díl "Jiskra naděje" je trochu drsnější, ale i přesto se mi to moc líbílo :-) Zkrátka mám tuto spisovatelku moc ráda :-) Za přečtení stojí oba díly, také doufám ve vydání dílu třetího :-)

Trysko.Mys
30.04.2012 2 z 5

Hmmm... číst se to dalo...

Kalipsó
21.04.2012 4 z 5

Moc se mi ty knížky líbí, bylo by fajn kdyby třetí díl přeložili.

evika02
14.03.2012 4 z 5

V originále má, třetí díl se jmenuje Texas Woman, ale v češtině vydána nebyla :)

Kalipsó
28.02.2012 4 z 5

Dobrý den, nevíte někdo náhodou jestli má tato série třetí pokračování? Protože podle příběhu by měla mít, ale nikde jí neprodávají. Děkuji

romance historické romance

Joan Johnston