Jiskra naděje

Texas se zmítá v bojích s Mexičany, a tak není divu, že mladá farmářská dívka Creighton umí střílet jako pravý muž. Když na usedlost přijede ranger Jarett, aby pomohl ochránit území proti nepříteli, Creighton ho svým chlapeckým chováním neoklame. Ví, že pod hrubými šaty i výrazy se skrývá žádoucí žena.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43329/jiskra-nadeje-43329.jpg 4.173

Sestry osamělé hvězdy 1.

Vydáno: , Alpress

Frontier Woman, 1988

Kniha Jiskra naděje

georginaa
20.11.2020

Svérázná Creighton se umí mezi chlapy pěkně otáčet. Nic ji nerozhází a umí se bránit i s pistolí v ruce. Když přijede ranger, něco se s ní začne dít. Nedokáže se od něj odpoutat a postupně se do sebe zamilují. Krásné oddychové čtení.

účetní
02.10.2018

Dlouho jsem přemýšlela, zda psát komentář k této knize, nerada haním knihy, které se ostatním líbí a taky jsem na mnoho takových nenarazila, ale musím to napsat. Pro mě tedy kniha vůbec nebyla milá oddechovka. Hlavní hrdinku jsem taky vnímala jinak. Cricket byla moc mladá a ještě hodně nevyzrálá a většinou se podle toho chovala, jako paličatá naježená kočka. Její otec si z ní bohužel chtěl udělat syna, kterého neměl, ale nějak u toho asi taky nepřemýšlel. Cricket byla sice nebojácná a hodně sebevědomá, neustále se oháněla tím, že se o sebe umí postarat, ale její pocit bezpečí byl hodně falešný, proti bandám, které se v těchto dobách potulovaly po kraji by neměla vůbec šanci, ať uměla zacházet se zbraní sebelíp. Nedokázala ani respektovat rady zkušenějších, a když si uvědomila, jak byla naivní a jak hloupé bylo její naparování, doplatila na to Amy. Velmi nesnáším takto odporně na maximum vyhrocené brutální scény v knihách a představa autorky, že by něco takového žena v té době přežila bez lékařské pomoci je hodně scestná. Pro mě tato pasáž hnus, bylo mi z toho špatně hodně dlouho. Samozřejmě je mi jasné, že se takové věci děly, naivní opravdu nejsem, ale nepotřebuji o tom do detailů číst v knihách, od kterých čekám relax. Nemůžu si pomoct, ale mé pocity z knihy jsou prostě takovéto.

cukrovka
02.10.2018

Hodně čtivý příběh. Hlavní hrdinka byla velmi svérázná a silná osobnost a Jarett měl dost odvahy ji zvládnout. Super romantika a dobrodružství.

EvikU.
09.10.2017

Kniha byla hezká. Celkem čtivě se četla. Taková milá oddychovka s prvky dobrodružství.

havrmoni
04.07.2017

Tak to byla síla,tu smršť emocí kterou příběh u mě vyvolal,to bylo opravdu úžasný. Nepátrám co z toho bylo či nebylo možné a reálné,jen se nechám unášet dějem. Jsem ráda ženou v této době,ale v té co žila hrdinka bych ráda,kdybych měla její dovednost postarat se o sebe a ne být mužovou ozdobou.

moudivlacek
19.02.2017

Skvělé super čtení, které musím jen doporučit. Od začátku do konce velmi časté vtipné dialogy, nebo udržované napětí, smutek až hluboký žal, ale také rodící se láska a hluboká oddaností jí.
Tato autorka rozhodně příběhy psát umí.
Doporučuji.

Mocharka
16.03.2014

Opět tato spisovatelka nezklamala mé očekávání......miluji knížky z 18.století

marijko
13.04.2013

Když prostě přeskočí jiskra a srdce Vás táhne třeba i k dívce, která je vychovávána jako kluk a má jednání jako honák, nelze se ubránit.. Moc zlobili "Komančové", ale byl to Texas 1840... Oba hrdiny hodnotím 5 hvězdičkami, jen ta krutost indiánů mi nešla spolknout..